Po spodziewanym zwycięstwie podczas etapu rejonowego na początku maja, zwyciężyliśmy również na szczeblu okręgowym. Współzawodnictwo okręgowe zorganizowano w kieleckim Parku Miejskim 21 maja br. Tym razem konkurencja była znacznie silniejsza i, szczerze mówiąc, nie spodziewaliśmy się łatwego sukcesu. A jednak!

Zawody centralne odbyły się 3 - 5 czerwca w Gdańsku. Wśród 16 najlepszych zespołów pierwszej pomocy z całej Polski była również nasza reprezentacja w składzie: Maciej Janik (kapitan), Katarzyna Kwas, Weronika Górecka, Kamil Kozub, Łukasz Majewski oraz Zuzanna Wątek i Natan Barwiński (zawodnicy rezerwowi). Po całodziennych działaniach na stacjach urazowych i podliczeniu punktów przez sędziów okazało się, że nasza drużyna zajęła ósme miejsce. Gratulujemy!

Trzeba także dodać, że walkę naszej reprezentacji dopingowała grupa 30 kibiców, którzy prywatnie samochodem i pociągiem dojechali na jeden dzień do Gdańska. Wśród nich byli uczniowie pierwszych klas (uczestnicy zajęć Drużyny Sanitarnej), tegoroczni maturzyści, czyli członkowie zeszłorocznej drużyny mistrzów Polski pierwszej pomocy, oraz czwórka absolwentów z poprzednich lat. To właśnie oni świadczą o potencjale naszej reprezentacji. Spokojnie możemy czekać na efekty przyszłorocznych mistrzostw. Jeszcze raz gratulujemy!

  • DSC_0178
  • DSC_0183
  • DSC_0217

Dodatkowe informacje