Koło Ekonomiczne

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

 

Damian Gil kl. III K zajął III miejsce a Michał Kałuża kl. II D VII miejsce w zawodach II stopnia (okręgowych) XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

Wspólnicy firmy Corridor uzyskali tytuł finalisty w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2014.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z gali w zakładce Miniprzedsiębiorstwo.

Serdecznie gratulujemy uczniom i pani prof. Teresie Wójcickiej.

 


Koło Ekonomiczne – IMPULS

 

W ramach edukacji ekonomicznej uczniowie mają możliwość brania udziału w różnego rodzaju projektach ekonomicznych, olimpiadach i konkursach.

Szczególnie zależy nam na kształtowaniu praktycznych umiejętności.

Obecnie realizowane projekty:

  • Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo
  • Zarządzanie Firmą Junior Achivemen Titan
  • Gra „Chłopska Szkoła Biznesu”
  • Warsztaty „Samozatrudnienie – moja droga do sukcesu”
  • Kurs e-learningowy Szkolna Internetowa Gra Giełdowa
  • Olimpiada Przedsiębiorczości
  • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

 

 


 

Nasza szkoła zajęła III MIEJSCE w konkursie na najbardziej aktywną szkołę IV Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji.

Uczniowie VI LO pod opieką Pani Teresy Wójcickiej wykazali się wiedzą ekonomiczną i umiejętnościami zastosowania tej wiedzy w praktyce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, dzięki Wam szkoła otrzymała rzutnik multimedialny.

 

 

Gratulujemy!


 

Koło Ekonomiczne – IMPULS

Przedstawiamy niektóre nasze osiągnięcia:

- Trzech finalistów w konkursie na temat giełdy i prywatyzacji AD REM organizowany przez Ministra Skarbu i Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości

  • Adam Gębski III E

  • Radosław Wąsik II C

  • Daniel Wiśniewski II C

 

- zwycięstwo w konkursie „Szkolna Internetowa Gra Giełdowa IX” organizowanego przez Fundację Edukacji Rynku Kapitałowego Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie;

Uczniowie:

  • Jan Wiśniewski III C

  • Pilarska Patrycja III C

  • Dominika Sudoł III H

  • Aleksandra Kołodziej III H

Zostali zaproszenia Galę Finałową projektu „Rekiny przedsiębiorczości” na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie;

 

- Olimpiada Finansowa III etap zawodów okręgowych

  • Roksana Kaczmarska II B

 

- Olimpiada Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości – zawody okręgowe

  • Michał Kubicz III H

  • Aleksander Adamczyk III H

  • Justyna Borycka II H

  • Magdalena Majewska II B

  • Karol Szechnicki III H

 

- konkurs w języku angielskim „Zarządzam Firmą – Junior Achivement TITAN 2011” – 2 zespoły w czwartym etapie.

  • Karol Stachura III D

  • Piotr Papaj III D

  • Kamil Pabis III D

  • Adrian Niżnik-Barwicki II B

  • Tomasz Detka II B

 

- konkurs „Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczościBusiness Center Club

Etap okręgowy:

Hubert Kołbuc III B

Bartosz Kowalik III B

Wojciech Bator III B

 

Jeżeli interesuje Was tematyka ekonomiczna i chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy.

Teresa Wójcicka

Dodatkowe informacje