Wirtualny Dzień Maturzysty

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Miesięcznikiem Edukacyjnym Perspektywy na stronie internetowej https://www.studia.gov.pl w okresie od 3 czerwca do września br. przeprowadzi kampanię informacyjną wspierającą rekrutację na studia w roku akademickim 2020/21. Pierwszym jej etapem będzie realizowany 3 czerwca "Wirtualny Dzień Maturzysty", podczas którego młodzież wysłucha m.in. prelekcji Pana Marcina Smolika, Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej nt. matury przeprowadzanej w szczególnych warunkach oraz mini-wykładów ekspertów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych "przynoszących" ostatnie podpowiedzi umożliwiające pomyślne zdanie egzaminów oraz eliminację najczęściej popełnianych błędów.

Tuż po egzaminach maturalnych, w dniach od 22 do 26 czerwca 2020 r, zaprosimy młodzież z całej Polski na "Kierunkowskaz Kariery", czyli spotkania on-line z ekspertami, pracodawcami, pracownikami naukowymi i studentami, prezentujące kierunki studiów i uczelnie warte rekomendacji. Szczegółowy program całej kampanii - adresowany wprost do Maturzystów 2020 zawiera załączony komunikat.

Perspektywy od wielu lat wspierają system informacji edukacyjnych w Polsce. Zdajemy sobie sprawę z sytuacji, w jakiej znalazły się szkoły i maturzyści, a także z potrzeby wsparcia działań komunikacyjnych, jakie leżą po Państwa stronie w tym szczególnym okresie. Maturzyści - kandydaci na studia, mimo ograniczeń wynikających z nadzwyczajnej sytuacji spowodowanej przez epidemię COVID-19, potrzebują informacji, które pozwolą im zminimalizować przedmaturalny stres, a także zdecydować, jakie studia wybrać. Rejestracja dla zainteresowanych udziałem w realizowanym online Dniu Maturzysty rozpocznie się 1 czerwca br. na stronie https://studia.gov.pl/studia2020/

 

KONSULTACJE DLA MATURZYSTÓW

Od 25 maja w ramach zdalnego nauczania będą odbywać się konsultacje dla maturzystów według  zaproponowanego przez nauczycieli harmonogramu (do pobrania TUTAJ). Aby wziąć udział w zajęciach, należy skontaktować się z nauczycielem prowadzącym zajęcia przez dziennik elektroniczny.

Absolwenci z przedmiotów nieuwzględnionych a harmonogramie mogą kontaktować się w sprawie konsultacji, jeśli jest taka potrzeba, z nauczycielem uczącym przez dziennik elektroniczny.

Zwrot książek do biblioteki i odbiór harmonogramu matury

Proszę zapoznać się z terminami zwrotu książek do biblioteki oraz terminami odbierania przydziałów sal na egzaminy maturalne: pobierz plik

BIBLIOTEKA INFORMUJE, ŻE W DNIACH OD 01.06-03.06.2020 MATURZYŚCI BĘDĄ MOGLI ZWRÓCIĆ KSIĄŻKI DO BIBLIOTEKI WG USTALONEGO HARMONOGRAMU

  1. Książki uczniowie zwracają na portierni szkoły wg ustalonego porządku.
  2. W celu identyfikacji zwracanych książek uczeń otwiera każdą książkę na stronie tytułowej i stronie z numerem inwentarzowym książki i pokazuje je bibliotekarzowi.
  3. W razie zgubienia bądź zniszczenia zbiorów biblioteki należy zapoznać się z regulaminem biblioteki na stronie internetowej szkoły w zakładce Biblioteka.
  4. Zgodnie z obowiązującymi zasadami należy zachowywać dystans społeczny – nie należy tworzyć skupisk, tym bardziej w pomieszczeniach zamkniętych.
  5. W celu zachowania zasad bezpieczeństwa na terenie szkoły należy mieć założoną maseczkę ochronną oraz rękawiczki.

Procedury maturalne 2020

Proszę o zapoznanie się z procedurami obowiązującymi na egzaminie maturalnym 2020 zamieszczonymi w zakładce Procedury 2020

Proszę o zgłoszenie potrzeby skorzystania z pobytu w internacie w dni odbywania się egzaminów maturalnych.

Informację proszę przesłać do jutra tj. do 19 maja 2020r. do godz. 13:00 do Dyrektora szkoły drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Przygotowania do egzaminów zewnętrznych – wytyczne MEN, CKE i GIS
https://www.gov.pl/web/edukacja/przygotowania-do-egzaminow-zewnetrznych-wytyczne-men-cke-i-gis


Zgodnie z komunikatem MEN z dnia 13 maja 2020 r.
https://www.gov.pl/web/edukacja/co-ze-szkolami-do-wakacji

od dnia 25 maja 2020 r. będą mogły odbywać się w ramach zdalnego nauczania, 
o ile jest taka potrzeba, konsultacje dla maturzystów. 
Proszę o zgłoszenie takiej potrzeby do Dyrektora szkoły drogą mailową 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
w dniu dzisiejszym tj. 14 maja 2020 r.

W zakładce Harmonogram pisemnych egzaminów maturalnych znajduje zaktualizowany przez CKE w dniu 11 maja 2020r. harmonogram matury w sesji 2020. Zmiana dotyczy daty egzaminu z języka rosyjskiego. Proszę o zapoznanie się z obowiązującymi terminami.

Dodatkowe informacje