Moi Drodzy, nie możemy się spotkać osobiście, ale znaleźliśmy sposób, aby do Was dotrzeć i opowiedzieć co nieco o naszej szkole – najlepszym liceum w Kielcach!

Słowak jest dla każdego. Nie wierzysz? Sprawdź! U nas na równi stawiamy zdobywanie wiedzy i rozwój osobisty ucznia. To prawda, że w Słowaku trzeba się dużo uczyć, ale – gwarantujemy! – znajdziesz również mnóstwo okazji, aby się dobrze bawić. Zawody sportowe, szkolne imprezy, działalność w wolontariacie lub zajęcia pozalekcyjne sprawią, że rozwiniesz swoje talenty albo obudzisz nowe pasje!

Zaczynamy!

SŁOWAK UCZY!

… i to w dwóch systemach: polskim i międzynarodowym

Zdrowe ciało – zdrowy duch – zdrowy umysł, zatem teraz coś dla „naukowców”

  PROFIL MATEMATYCZNO-FIZYCZNO-INFORMATYCZNY

 MATEMATYKA

„Królowa nauk” niejedno ma imię! O tym, że matematyka nie jest nudna (i trudna) i że może się w niej dużo dziać, przekonasz się, klikając TUTAJ. A TU obejrzysz prezentację o giełdowej przeszłości naszego wieszcza, Juliusza Słowackiego…                  

 FIZYKA  

Konkursy fizyczne, wizyty w planetarium lub reaktorze jądrowym w Świerku, doświadczenia i fizyczne „zabawki”– czyli jak wygląda fizyka w VI LO – przeczytasz TUTAJ.

 INFORMATYKA

https://sway.office.com/998s6vGNza7wyyEU - tutaj poznasz wszystkie zalety wyboru klasy z rozszerzonym programem informatyki.

Od tego roku uczniowie naszej szkoły mają możliwość zdobywania uznawanego na całym świecie Certyfikatu CISCO.

  PROFIL MATEMATYCZNO-GEOGRAFICZNY – KLASA EKONOMICZNA

 GEOGRAFIA

„Uczymy się, bawimy i pomagamy innym. Przyjaźnimy się z przyrodą” – to motto geografów w Słowaku. Szkolne imprezy, konkursy, olimpiady – o tym wszystkim dowiesz się, klikając TU.

 PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

W naszym liceum niewątpliwie rozwiniesz swoje przedsiębiorcze skrzydła, możesz nawet założyć swoje przedsiębiorstwo! O wszystkich przedsiębiorczych działaniach przeczytasz TUTAJ.

  PROFIL BIOLOGICZNO-CHEMICZNY – KLASA MEDYCZNA

Profil biologiczno-chemiczny wybierają najczęściej przyszli lekarze, uczniowie „sfokusowani na target,” marzący o medycynie. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o biologii w Słowaku, kliknij TUTAJ. Nieobcy nam jest oczywiście zdrowy tryb życia, o czym przekonasz się, klikając TUTAJ. Szczegóły na temat chemii w naszym liceum znajdują się TUTAJ.

Cykliczną imprezą organizowaną przez VI LO jest „Biologia i chemia – molekułą życia”, czyli konferencje i warsztaty w zakresie biologii, chemii oraz medycyny, w których biorą udział klasy biologiczno-chemiczne. Informacje na temat poszczególnych edycji imprezy znajdziecie tutaj: 1 , 2 , 3

W ramach promocji aktywnego trybu życia oraz w celu integracji klas pierwszych corocznie organizujemy rajd po świętokrzyskich szlakach, zobacz TUTAJ.

  PROFIL HUMANISTYCZNY – KLASA PRAWNICZA

 WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

Przyszli prawnicy odnajdą swoje szkolne „powołanie” w klasie humanistycznej, z rozszerzonym programem historii i WOS-u. Informacje na temat WOS-u w VI LO znajdziesz TUTAJ. Jeśli chcesz sprawdzić swoją wiedzę, spróbuj rozwiązać TEN QUIZ, a potem sprawdź wynik TU. Powodzenia!

 HISTORIA

Pasjonaci historii niewątpliwie będą pod wrażeniem różnorakich inicjatyw organizowanych przez nauczycieli historii w Słowaku. O wyjątkowości historii w naszym liceum przeczytasz TU.

  JĘZYKI OBCE, CZYLI MULTILINGWISTYCZNY SŁOWAK

JĘZYK ANGIELSKI 

Fani języka angielskiego znajdą liczne okazje do sprawdzenia swojej wiedzy, a także praktycznego użycia języka, np. w trakcie konferencji, wykładów czy studenckich wymian. Ba! Można nawet wstąpić do anglojęzycznego teatru! O tym wszystkim dowiesz się, klikając TU.

 JĘZYK ROSYJSKI 

TUTAJ znajdują się informacje na temat języka rosyjskiego w naszej szkole. Dla odważnych prawdziwe wyzwanie – pokaźna garść informacji na temat Rosji w rodzimym języku – sprawdź swój poziom języka i zanurz się w rosyjską kulturę TUTAJ.

 JĘZYK NIEMIECKI

Niektórzy zapominają, że język niemiecki i angielski pochodzą z tej samej rodziny języków, zatem dobry anglista nie będzie miał żadnych problemów w byciu dobrym germanistą! O podobieństwach między językami przeczytaj TUTAJ.

 JĘZYK HISZPAŃSKI

¡Hola! Jeśli jesteś fanem Półwyspu Iberyjskiego, zajrzyj TUTAJ, aby poczuć hiszpański klimat i kulturę!

 JĘZYK FRANCUSKI

Ponad 200 milionów ludzi na 5 kontynentach mówi po francusku, czy jesteś wśród nich? Przekonaj się, jak w Słowaku uczymy się języka Ludwika XIV czy Victora Hugo! Kliknij TUTAJ.

FILOZOFIA

Od bieżącego roku szkolnego w Słowaku uczymy się filozofii! Czym naprawdę jest filozofia, dowiesz się, klikając TU.  Krótka „ściągawka” z najsłynniejszych greckich filozofów znajduje się TUTAJ.

Realizujemy aż dwa programy międzynarodowe!

  MATURA MIĘDZYNARODOWA

IB SCHOOL - jesteśmy jedyną szkołą w województwie przygotowującą do Matury Międzynarodowej. Program IB jest niezwykle wymagający, ale jednocześnie obfituje w rozmaite okazje do przedsiębiorczych działań, społecznych akcji i własnego rozwoju. Więcej o działaniach „pozalekcyjnych” naszych „ajbikowych” uczniów przeczytasz tutaj: https://prezi.com/view/esIOX2BlnuDJeFn5OPEg/

DSD

Nasze liceum przygotowuje uczniów do egzaminu z języka niemieckiego - Deutsches Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz DSD B2/C1(DSD II). O tym, dlaczego warto wybrać naukę języka niemieckiego w tym systemie, dowiesz się z prezentacji oraz plakatu. A tu małe językowe wyzwanie – oto kilka słów w języku niemieckim od naszych uczniów w tym  FILMIE oraz w tym FILMIE

  Wybitni uczniowie Słowaka, którzy ukończyli obydwa programy międzynarodowe.

NIE SAMĄ NAUKĄ UCZEŃ ŻYJE, CZYLI JAK MOŻESZ DZIAŁAĆ W SŁOWAKU?

  BIBLIOTEKA

Słowakowicze kochają czytać! Szkolna biblioteka oferuje wachlarz projektów i imprez, które ożywią każdego miłośnika słowa pisanego! O działalności biblioteki dowiesz się z prezentacji TUTAJ. Krótkie podsumowanie znajdziesz TUTAJ.

  SAMORZĄD UCZNIOWSKI 

Samorząd Uczniowski „ogarnia” wszystkie szkolne imprezy, lokalne akcje charytatywne i najprzeróżniejsze projekty, które służą szkolnej i lokalnej społeczności. Więcej o SU w Słowaku przeczytasz TUTAJ.

  KRONIKA SZKOLNA

Czym jest Kronika Szkolna i co można w niej znaleźć? Zobacz TUTAJ.

  RADIOWĘZEŁ 

Na przerwach w Słowaku nigdy nie jest cicho! O chwilę „oddechu” pomiędzy zajęciami i muzyczną atmosferę dba ekipa Szkolnego Radiowęzła. O działalności radiowęzła „JULEK” dowiesz się TU, a na foto1 oraz foto2 poznasz załogę radia i przykładowy plan muzycznych dni tematycznych, charakterystycznych dla Słowakowego „JULKA.”

  DRUŻYNA SANITARNA

Zapewne słyszałeś niejedno o Słowakowej „sanitarce” – czyli jednej z najlepszych drużyn sanitarnych w kraju! To oferta nie tylko dla uczniów profilu biologiczno-chemicznego, ale dla wszystkich, którzy chcieliby stać się ekspertami w udzielaniu pierwszej pomocy! O naszej słynnej „sanitarce” dowiesz się więcej, zerkając TUTAJ.

SŁOWAK KOCHA SPORT!

Od kilku lat nieprzerwanie jesteśmy najbardziej usportowionym liceum w Kielcach – jeśli Twoją pasją jest sport, z pewnością zasilisz szeregi jednej z naszych szkolnych drużyn i nie będziesz tego żałował! Więcej o dyscyplinach sportowych, osiągnięciach uczniów i imprezach znajdziesz TUTAJ.

SŁOWAK KOCHA ARTYSTÓW!

  DLA ARTYSTÓW

Jeśli drzemie w Tobie artystyczna dusza, to Słowak jest szkołą wymarzoną dla Ciebie! Jesteśmy przekonani, że KAŻDY Z WAS znajdzie coś dla siebie – muzyka, teatr, fotografia – wszystko, czego tylko zapragniecie, będzie na wyciągnięcie ręki! Dzięki naszym artystycznym działaniom Wasze licealne życie będzie obfitować w ogrom pozytywnych doświadczeń i niezapomnianych przygód!

SHAKEN ORGANS

Zespół wokalno-instrumentalny, który istnieje od lutego 2017r., to muzyczna wizytówka naszej szkoły! Konkursy, występy, akcje charytatywne, oprawa muzyczna szkolnych imprez – w Shakensach ciągle coś się dzieje! O Shaken Organs przeczytasz TUTAJ.

  CARPE DIEM

Szkolne koło fotograficzne to prawdziwa gratka dla entuzjastów fotografii! Działalność koła w pigułce poznacie TUTAJ oraz TU.

TEATR SZKOLNY 

Legendarne Koło Teatralno-Literackie wypuściło w świat już niejednego aktora! Bez wątpienia to niezwykłe miejsce dla sympatyków teatru! Bogatą historię teatru oraz podsumowanie jego działalności obejrzycie TUTAJ.

TEATR ANGLOJĘZYCZNY

Jeśli jesteś fanem zarówno teatru, jak i języka angielskiego, dołącz do teatru anglojęzycznego – występuj w sztukach Szekspira i poczuj się, jak w teatrze „The Globe”! Więcej o teatrze przeczytasz TUTAJ. 

SŁOWAK PODRÓŻUJE!

  DLA PODRÓŻNIKÓW – AUTSAJDER 

Czym jest nasz szkolny klub AUTSAJDER, kim są AUTSAJDERZY i gdzie wędrują, dowiesz się TUTAJ.

SŁOWAK POMAGA!

DLA WOLONTARIUSZY

Słowak lubi pomagać! Jeśli do tej pory zajmowałeś się chętnie wolontariatem lub chciałbyś zacząć działać charytatywnie, to nasza szkoła jest najlepszym wyborem! O działalności szkolnego wolontariatu przeczytasz TU, zaś o Szkolnym Kole CARITAS – TU.

SŁOWAK DBA O TWOJE SAMOPOCZUCIE!

W naszym liceum dbamy o dobre relacje i przyjazną atmosferę. Działa też gabinet pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w którym każdy może zwrócić się o pomoc w trudnym dla niego czasie. Kliknij TUTAJ.

 

WYDRUKUJ ULOTKĘ

Na koniec możesz wydrukować dwustronną ulotkę z najważniejszymi informacjami - str1 oraz str2 (jedna kartka), którą należy złożyć wzdłuż na 3 równe części, a do jej środka włożyć str3 i str4 (jedna kartka). 

 

Czy masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, że Słowak to idealna szkoła dla Ciebie?

Dodatkowe informacje