POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA 

Materiały promocyjne

link do filmu -> https://youtu.be/R4SQfQup6d4
ulotka -> https://tu.kielce.pl/wp-content/uploads/2020/02/ulotka_psk_2020_A4-DL.pdf 
link do informatora -> https://tu.kielce.pl/wp-content/uploads/2019/02/Informator_dla_kandydatow_PSk-1.pdf

Wirtualne Dni Otwarte Wydziału Zarządzania i Modelowania Komputerowego Politechniki Świętokrzyskiej 
Wydarzenie będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych za pośrednictwem prowadzonej na żywo relacji w mediach społecznościowych PŚk  www.facebook.com/WZIMK www.facebook.com/kielce.psk . Możliwe będzie dołączenie do spotkań również na platformie ZOOM.

 Terminy spotkań :

27 kwietnia 2021 godz. 18:00 - kierunek: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
28 kwietnia 2021 godz. 18:00 - kierunek: Ekonomia
29 kwietnia 2021 godz. 18:00 - kierunek: Inżynieria Danych
5 maja 2021 godz. 18:00 - kierunek: Logistyka

 Podczas tych krótkich spotkań on-line, będzie można zapoznać się z ofertą kształcenia na poszczególnych kierunkach Wydziału a możliwość zadawania pytań podczas transmisji pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące podjęcia studiów na Wydziale Zarządzania i Modelowania Komputerowego Politechniki Świętokrzyskiej. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie https://tu.kielce.pl/dni-wzimk

Wydział Mechatroniki i Budowy Maszyn 

Szanowni Uczniowie i Rodzice!
Biorąc pod uwagę istniejącą sytuację epidemiczną, chciałbym zachęcić zarówno uczniów i rodziców szczególnie klas maturalnych do zapoznania się z ofertą kształcenia Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki  Świętokrzyskiej. W obecnej sytuacji brak jest możliwości fizycznego zobaczenia zarówno samej uczelni, jak infrastruktury badawczo – laboratoryjnej, a ta w ostatnich latach bardzo się zmieniła się. Zachęcam Państwo do udziału w organizowanych przez WMiBM webinarach (15.04.2021; 29.04.2021), na których będą prezentowane zalety studiowania w Kielcach oraz będziemy mogli udzielić odpowiedzi na Państwa pytania. Zapraszam na spotkanie zarówno tych co jeszcze nie mają sprecyzowanego wyboru, jak również tych co wybrali jedyną w regionie uczelnię techniczną – Politechnikę Świętokrzyską.
Do państwa dyspozycji krótka ulotka oraz informator.

Z poważaniem
dr hab. Jakub Takosoglu, prof. PŚk
Dziekan Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn
Politechnika Świętokrzyska

Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki 

 15.IV.2021 r. Wydział otwiera swoje podwoje, zapraszając Państwa na spotkanie online. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na oficjalnych profilach:
https://www.facebook.com/weaii.psk
https://www.facebook.com/psk.kielce
Dołączanie do wydarzenia:
https://fb.me/e/22fC9TUu8
W godzinach 10.00 – 13.15 w dwóch blokach tematycznych zaprezentujemy Państwu kierunki studiów, działalność kół naukowych, zasady rekrutacji:

 • 10.00 – 12.00 – blok elektrotechniczny: Automatyka i elektrotechnika przemysłowa, Elektromobilność, Elektrotechnika, Energetyka,
 • 12.00 – 13.15 – blok informatyczny: Informatyka, Teleinformatyka.

W sesji popołudniowej zapraszamy:

 • 13.15 Innowacyjny, Przyszłościowy, Elektryczny – autobus MAN.
 • 13.45 Wrzuć swoją karierę na wyższy bieg.
 • 14.15 Energoelektronika wokół nas.
 • 15.00 Wiosenne widoki (Spring + Vue) – tworzenie nowoczesnych aplikacji internetowych.
 • 15.45 WyGRAj swoją pasję – tworzenie gier komputerowych.
 • 17.15 Jak zaprogramować robota.
 • 18.00 Aktualne trendy w rozwoju branży ICT na przykładzie kierunków prowadzonych na WEAiI PŚk.

W wydarzeniu uczestniczyć będą Firmy współpracujące z Wydziałem.
Zachęcamy do zadawania pytań, które zostaną przekazane do naszego studia. Pytania można przesyłać do środy, 14.IV.2021, do godziny 18.00 na adres: weaii_facebook@tu.kielce.pl lub w trakcie transmisji online przez Messengera.
Aktualny plan znajduje się na stronie:
https://tu.kielce.pl/dzien-otwarty-weaii/

Zachęcamy do wzięcia udziału oraz poinformowania innych o tym wydarzeniu.

 

UNIWERSYTET EKONOMICZNY w KRAKOWIE

Szanowni Państwo

22 kwietnia w czwartek, odbędzie się Dzień Otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W tym roku niestety całkowicie on-line (Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/1gtYBrDxT )

Wydarzenie to będzie miało podwójny wymiar:
- przez cały czas trwania Dnia Otwartego Online, od godz. 10.00 do 15.30, w wirtualnych pokojach, na kandydatów będą czekać pracownicy i studenci UEK. Co pół godziny (10:00, 10:30, 11:00, 11:30 oraz 14:00, 14:30, 15:00) będą się tam odbywały kilkuminutowe prezentacje kierunków/obszarów działania z możliwością interakcji. Dzięki tej formie kontaktu, wszyscy zainteresowani będą mogli poznać ofertę edukacyjną i zasady rekrutacji oraz zadać pytania przedstawicielom kierunków studiów, organizacji studenckich i kół naukowych
- podczas transmisji live, która rozpocznie się o godz. 12.00, spotkamy się z ciekawymi gośćmi, zaprezentujemy reportaże z życia uczelni, rozlosujemy nagrody w konkursach. W naszym wirtualnym studio Kandydaci będą mogli spotkać się ze znanymi absolwentami Uczelni – ludźmi, którzy odnieśli sukces zawodowy i mogą podzielić się z młodzieżą swoimi wspomnieniami, doświadczeniem, wskazówkami oraz stać się dla nich inspiracją. 

 Serdecznie zapraszam do odwiedzenia nas w dniu 22 kwietnia br., w godzinach od 10.00 do 15.30, na stronie internetowej pod adresem www.dzienotwarty.uek.krakow.pl lub na fanpage UEK 

Bardzo gorąco zachęcamy Kandydatów do uczestnictwa a przede wszystkim do zapoznania się z ofertą kierunku Europeistyka i do aplikowania na niego!  
W załączeniu  ulotka z bardziej szczegółowymi informacjami. Katedra Studiów Europejskich i Integracji Gospodarczej opiekuje się tym Kierunkiem.
Gorąco zapraszamy również na stronę Katedry na FB:  https://www.facebook.com/Katedra-Studi%C3%B3w-Europejskich-i-Integracji-Gospodarczej-UEK-101856238195155

AGH

Dzień Dobry Państwu

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie i Wydział inżynierii Mechanicznej i Robotyki organizuje wirtualny Dzień Otwarty.
Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć jak studiuje się na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, w ramach którego przygotowaliśmy dla Was realizowany na żywo, pokaz laboratoriów oraz kół naukowych i zespołów studenckich.
Prezentację rozpoczynamy 16 kwietnia o godzinie 13:30 jako relację on-line

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszamy na wirtualny dzień otwarty kierunku prawo Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości, który odbędzie się w dniu 14 kwietnia 2021r. o godzinie 12:00.  Będzie to niepowtarzalna okazja do tego, aby dowiedzieć się więcej o szkole i samym kierunku. SWWS daje możliwość podjęcia bezpłatnych, stacjonarnych, pięcioletnich studiów o profilu praktycznym, co pozwoli przyszłym studentom na wybór jednej z trzech ścieżek zawodowych: sądowo-prokuratorskiej, prawniczych zawodów regulowanych i konsularno-legislacyjnych. Dzięki doskonałej i unikalnej kadrze dydaktycznej składającej się z ekspertów i praktyków (m.in.: sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, dyplomatów) uczniowie zdobędą wyjątkową wiedzę praktyczną i zostaną świetnie przygotowani do przyszłego zawodu. SWWS oferuje swoim studentom między innymi autorski program studiów, indywidualnych opiekunów naukowych, naukę prawniczych języków obcych, praktyki i staże, stypendia naukowe i socjalne, akademik, dostęp do podręczników online. 

Link do wydarzenia: 
https://m.facebook.com/events/351235099652986?acontext=%7B%22source%22%3A%223%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D&aref=3

Zapraszamy! 
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.swws.edu.pl/prawo

UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA w TORUNIU

Szanowni Państwo

Zapraszam na zdalne dni otwarte kierunków astronomii, fizyki i fizyki technicznej prowadzone na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Astronomia: 17 kwietnia 12:00
https://www.facebook.com/Fizyka.UMK/photos/a.514354378585311/4020870057933708
https://www.youtube.com/watch?v=k3AlI8QJm_8

Fizyka: 24 kwietnia 12:00
https://www.facebook.com/Fizyka.UMK/photos/a.514354378585311/4078377922182921/
https://www.youtube.com/channel/UC6ZWnRYuxmHA4ai1dHptW9Q

POLITECHNIKA WROCŁAWSKA

Wiążesz swoją przyszłość z architekturą, a decyzję o studiowaniu na najlepszym Wydziale tego typu w Polsce miałaś/eś podjąć po odwiedzinach na Politechnice Wrocławskiej?
Choć konieczność dystansowania się uniemożliwiła nam fizyczne spotkanie, to nie mogliśmy zrezygnować z szansy przedstawienia się potencjalnym studentom. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw Waszym potrzebom i w tym roku ponownie organizujemy zdalne dni otwarte, które ruszają 18 kwietnia.

Więcej informacji w wydarzeniu “OtWArci! - Studenckie dni otwarte W1 PWr”

https://www.facebook.com/events/900823483794492

UNIWERSYTET ŚLĄSKI

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy tegorocznych maturzystów oraz uczniów przedostatnich klas szkół ponadpodstawowych na Dzień Otwarty Kierunków Inżynierskich Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego.
21 kwietnia w godz. 9:00 – 15:30 opowiemy, jak zrobić grę komputerową, do czego przydaje się druk 3D, co sprawia, że samoloty docierają do celu i czy w pracy zastąpią nas roboty.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Wykłady z informatyki, inżynierii biomedycznej, inżynierii materiałowej oraz mechatroniki będą tłumaczone na polski język migowy. Obowiązują zapisy.
Szczegółowy program wydarzenia oraz rejestracja znajdują się na stronie: https://tiny.pl/r8x56
Organizatorem wydarzenia jest Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności tegorocznych i przyszłorocznych maturzystów na spotkanie z Wydziałem Humanistycznym po lekcjach.
Od 26 do 30 kwietnia, w godz. 17.00-19.30 zaplanowaliśmy łącznie 18 krótkich spotkań na MS Teams, podczas których przedstawiciele Wydziału odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące studiów oraz życia studenckiego.
Udział w spotkaniach jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Szczegółowe informacje oraz linki do spotkań znajdują się na stronie: https://us.edu.pl/wydzial/wh/event/wydzial-humanistyczny-po-lekcjach/
Organizatorem wydarzenie jest Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego. Kontakt: informacje.wh@us.edu.pl
Zapraszamy również do śledzenia strony WH: https://us.edu.pl/wydzial/wh oraz funpage’a Wydziału na Facebooku: https://www.facebook.com/wydz.humanistyczny.us

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI

Szanowni Państwo,
zapraszamy uczniów, zainteresowanych podjęciem studiów humanistycznych, do wzięcia udziału w tygodniu z polonistyką-komparatystyką. W ramach tego wydarzenia zapraszamy Licealistów z klas maturalnych do udziału w naszych zajęciach uniwersyteckich. W tym roku, z oczywistych względów, wszystkie zajęcia odbywają się w formie zdalnej.
Na zajęcia zapraszamy w terminie 19-23 kwietnia. 19 kwietnia (poniedziałek) o godz. 18.30 odbędzie się też spotkanie informacyjne, w trakcie, którego będzie można zdobyć dokładniejsze informacje na temat naszych studiów. Szczegóły tutaj.
 
UNIWERSYTET WARSZAWSKI
 

Szanowni Państwo,

Uniwersytet Warszawski zaprasza uczniów do udziału w Dniu Otwartym UW 2021 Online, który odbędzie się 24 kwietnia w godz. 10:00-16:00 na platformie https://dzienotwarty.uw.edu.pl/info

Podczas wydarzenia zaprezentujemy ofertę edukacyjną Uniwersytetu Warszawskiego, zasady rekrutacji na studia oraz możliwości, jakie czekają na przyszłych studentów UW. Kandydaci na studia będą mogli również porozmawiać z przedstawicielami wydziałów i jednostek oraz studentami konkretnych kierunków.
Aby wziąć udział w Dniu Otwartym UW 2021 Online, należy zarejestrować się na platformie https://dzienotwarty.uw.edu.pl/info. Warto również dołączyć do oficjalnego wydarzenia Dnia Otwartego UW 2021 Online, gdzie będziemy publikować szczegółowe informacje dotyczące programu przedsięwzięcia https://www.facebook.com/events/1455687941441506/

Informator o studiach na Uniwersytecie Warszawskim można pobrać ze strony: http://rekrutacja.uw.edu.pl/files/pdf/Informator_UW_2021.pdf

 

Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w Dniach Otwartych online w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.
W programie spotkania ze studentami, absolwentami i pracownikami UPH. Dni Otwarte odbędą się w formule online na Facebooku oraz kanale YouTube.

Zapraszamy na nasz Facebook: https://www.facebook.com/Uniwersytet.Siedlce
Zapraszamy na nasz kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCpHQOK7ikMiQkUMN0oSONxw
Strona internetowa: https://www.uph.edu.pl/kandydaci/wirtualne-dni-otwarte

Plan Dni Otwartych UPH:
12 - 14 kwietnia 2021 Wydział Nauk Humanistycznych
15 - 16 kwietnia 2021 Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu
19 - 22 kwietnia 2021 Wydział Nauk Społecznych
26 - 28 kwietnia 2021 Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych
29 - 30 kwietnia 2021 Wydział Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach

 Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Filologia Germańska oferuje studia nie tylko dla osób z zaawansowaną lub średnio zaawansowaną znajomością języka niemieckiego. Naszą specjalnością są również studia na kierunku Filologia germańska dla osób, które chciałyby poznać ten język od podstaw (tzw. grupa początkująca).  
W ramach studiów I stopnia oferowane są następujące specjalności:  
1) nauczycielska – metodyka nauczania języka niemieckiego  
2) nauczycielska – metodyka nauczania języka niemieckiego z modułem biznesowym 
3) nienauczycielska – język niemiecki w biznesie 

Absolwenci studiów I stopnia legitymują się zbliżoną do rodzimej znajomością języka niemieckiego (na poziomie biegłości C1 wg ESOKJ Rady Europy).  Po ukończeniu studiów I stopnia istnieje możliwość podjęcia studiów II stopnia. 

Kryteria rekrutacji:   Wynik egzaminu maturalnego z języka niemieckiego lub innego języka obcego nowożytnego: poziom podstawowy lub rozszerzony – część pisemna. 

Wszelkie dodatkowe informacje będą sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej Uniwersytetu Pedagogicznego w zakładce "Kandydat" oraz na FB." 

UNIWERSYTET WROCŁAWSKI

Szanowni Państwo
 
W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa specjalne wydarzenie - Wirtualne Drzwi Otwarte Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Wydarzenie będzie miało miejsce na oficjalnym kanale YouTube naszego Instytutu pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UCLtKjIG7J-ER7JZPnOmJnhw . Premiery poszczególnych filmów będą miały miejsce w czwartek, 29 kwietnia począwszy od godziny 15.00. Zapraszamy Państwa do udziału i zainteresowania się ofertą studiów. Wszystkie informacje o prowadzonych przez nas badaniach, charakterze studiów, możliwościach i osiągnięciach oraz szczegółach procesu rekrutacyjnego znajdą Państwo na naszej oficjalnej stronie internetowej pod adresem: http://archeo.uni.wroc.pl/. Polecamy śledzenie naszego facebooka https://www.facebook.com/archeouniwroc/
 
Droga Maturzystko, Drogi Maturzysto!
Zapraszamy Was na Uniwersytet Wrocławski! Przykro nam, że w tym roku z powodu pandemii nie możemy osobiście spotkać się z Wami na targach, prezentacjach czy w czasie odwiedzin w szkołach. Mimo to chcemy Was wspomóc w podjęciu decyzji o wyborze kierunku studiów. Wszystko o rekrutacji na studia na Uniwersytecie Wrocławskim zawarliśmy w INTERAKTYWNYM INFORMATORZE www.uni.wroc.pl/wp-content/uploads/2021/03/informator-dla-kandydatow.pdf.
Znajdą w nim Państwo:
listę ponad 100 kierunków studiów z odnośnikami do strony rekrutacyjnej www.rekrutacja.uni.wroc.pl,
odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania,
proces rekrutacji krok po kroku.
Zapraszamy także do udziału w DRZWIACH OTWARTYCH ONLINE  oraz do zapisu na indywidualne SPOTKANIA REKRUTACYJNE ONLINE (jeśli chcecie się z nami spotkać przez Teamsa, Zooma czy inną platformę - piszcie na komunikacja@uwr.edu.pl).
 
Dlaczego warto wybrać studia na Uniwersytecie Wrocławskim?
 • oferujemy ponad 100 kierunków studiów i 200 specjalności (w języku polskim i angielskim),
 • jesteśmy jedną z dziesięciu w kraju i jedyną w południowo-zachodniej Polsce Uczelnią Badawczą,
 • jako jedni z nielicznych w Polsce prowadzimy stacjonarnie zajęcia laboratoryjne podczas pandemii,
 • jesteśmy jedną z największych uczelni w kraju – kształcimy ponad 24 000 studentów,
 • przykładamy szczególną wagę do dydaktyki – w międzynarodowym rankingu RankPro badającym jakość kształcenia zajęliśmy 2. miejsce wśród polskich uczelni,
 • doceniamy najzdolniejszych, dla których przygotowaliśmy stypendium Młody Badacz,
 • dla ambitnych i wszechstronnych kandydatów stworzyliśmy studia międzyobszarowe, na których każdy student uczy się pod indywidualną opieką tutora.
W przypadku jakichkolwiek pytań, niejasności, wątpliwości piszcie na: rekrutacja@uwr.edu.pl lub kontaktujcie się z nami przez nasze profile w mediach społecznościowych: 
https://www.youtube.com/channel/UCF1880fjv5Vuel5yPG3ke-A
https://vk.com/uni.wroc

Dodatkowe informacje