Zaproszenie na Dzień Otwarty Politechniki LubelskIej

14 marca 2024 roku o godzinie 10.00 Politechnika Lubelska otwiera szeroko wszystkie swoje drzwi dla Państwa uczniów i nauczycieli.
Będzie to doskonała okazja do tego, aby uczniowie mogli zapoznać się z ofertą kształcenia naszej uczelni. Będą mieli możliwość zobaczenia na żywo jak wygląda nasze miasteczko akademickie i poczuć studencki klimat.

Politechnika Lubelska to miejsce, które oferuje nieskończenie wiele możliwości, stąd tegoroczne Drzwi Otwarte zostały połączone z Międzynarodowym Dniem Liczby Pi (π).
W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa szereg atrakcji, które zostały podzielone na dwie części.

I część - ogólna
godzina: 10.00
miejsce: Wschodnie Innowacyjne Centrum Architektury
                Wydział Budownictwa i Architektury

Uroczyste otwarcie oraz spotkanie z władzami uczelni - "Inżynier to brzmi poważnie :)"
Ponadto możliwość spotkania się m.in. z przedstawicielami organizacji studenckich, sekcji sportowych i jednostek ogólnouczelnianych, takich jak: Biuro Karier, Biuro Kształcenia Międzynarodowego czy Biuro Spraw Studenckich.
Pracownicy Studium Języków Obcych przygotowali konkurs z nagrodami w postaci bezpłatnych voucherów na międzynarodowy egzamin LanguageCert International ESOL na wybranym poziomie zaawansowania.

II część - wydziałowa
godzina: 10.30
miejsce:
- Wydział Mechaniczny
- Wydział Elektrotechniki i Informatyki
- Wydział Budownictwa i Architektury
- Wydział Matematyki i Informatyki Technicznej
- Wydział Zarządzania
- Wydział Inżynierii Środowiska

Młodzież razem z naszymi studentami uda się na wydziały, gdzie pracownicy zaprezentują specjalne programy i warsztaty dla uczestników naszego wydarzenia.
Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w załączonych programach.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia w naszych mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco będziemy publikować ciekawostki i wszelkie aktualności oraz strony internetowej www.pollub.pl
Dla grup zorganizowanych spoza Lublina przewidujemy parking na terenie kampusu PL (konieczne zgłoszenie przed przyjazdem, tel: 81 538 47 21, e-mail:promocja@pollub.pl ).

Mamy nadzieję, że odwiedzicie nas licznie podczas tegorocznych Drzwi Otwartych Politechniki Lubelskiej.
Do zobaczenia na kampusie!

Zespół Centrum Promocji i Informacji Politechniki Lubelskiej
tel: 81 538 47 21
www.pollub.pl


Dzień Otwarty Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

Zapraszamy do udziału w Dniu Otwartym Wydziału Humanistycznego UJK, który odbędzie się 15 marca 2024 roku.
Wzorem ubiegłorocznej edycji tak i teraz stawiamy na wiedzę, dobrą zabawę, ruch i aktywną młodzież - zaplanowaliśmy rywalizację w czasie gry terenowej, warsztaty prowadzone przez studentów i naukowe wykłady.
Bardzo prosimy o uwzględnienie wydarzenia w Państwa kalendarzu.
W zeszłym roku gościliśmy ponad 700 uczniów i nauczycieli ze świętokrzyskich szkół średnich – mamy nadzieję, że w tym roku wspólnie pobijemy rekord frekwencji!
Szczegółowe informacje wraz z linkiem do zgłoszenia udziału prześlemy w pierwszych dniach marca.
Do zobaczenia na Uniwersyteckiej 17.

Biuro Dziekana
Wydziału Humanistycznego
Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach


Zaproszenie na Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

W dniu 22 marca (piątek) Uniwersytet Jagielloński w Krakowie zaprasza na stacjonarny Dzień Otwarty. Będzie to dzień pełen prezentacji, wykładów, spotkań z przedstawicielami wydziałów, rekrutacji, studentami oraz organizacjami studenckimi. Rozpoczęcie wydarzenia godzina 9.00, zakończenie  godzina 15.00, miejsce: Auditorium Maximum UJ ul. Krupnicza 33 w Krakowie.

Podczas tego dnia przedstawiona zostanie bogata oferta dydaktyczna na rok akademicki 2024/2025. Maturzyści oraz wszyscy zainteresowani studiowaniem będą mogli wziąć udział w licznych spotkaniach i prezentacjach na naszej uczelni. Na maturzystów czekać będą przedstawiciele wydziałów, organizacji studenckich, Samorządu Studentów oraz Działu Rekrutacji na Studia.  Nasi studenci i pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania i postarają się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące rekrutacji, wyboru kierunku studiów oraz przedstawią możliwości, jakie oferuje uczelnia.

Zapraszamy
Pracownicy i Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Więcej informacji na stronie: dzien-otwarty.uj.edu.pl

Zapraszamy także na uniwersyteckie media społecznościowe dla maturzystów: 

Centrum Promocji i Komunikacji
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Michałowskiego 9/3
31-126 Kraków
tel: 12 663 23 12
promocja.uj.edu.pl


Oferta edukacyjna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Zaproszenie na webinar poświęcony rekrutacji na studia, który odbędzie się 7 lutego o godz. 14 oraz na Dzień Otwarty, który odbędzie się 15 maja. Szczegóły w załączonym piśmie od Rektora (link).


Portal edukacja.gov.pl

W czerwcu bieżącego roku ruszyła pierwsza odsłona rządowego portalu edukacja.gov.pl. Edukacja.gov.pl to platforma przekazująca kompleksową wiedzę na temat oferty edukacyjnej w Polsce, w tym szkół podstawowych, ponadpodstawowych i uczelni.Docelowo usługa będzie umożliwiała zaplanowanie ścieżki edukacyjnej, już od samego początku, skończywszy na edukacji na poziomie akademickim.

Już na początku września w ramach platformy planujemy uruchomić kompleksową wyszukiwarkę studiów, umożliwiającą wszystkim uczniom oraz absolwentom szkół ponadpodstawowych poznanie oferty edukacyjnej uczelni.

W ramach nowego narzędzia uczniowie będą mogli przejrzeć ofertę studiów wszystkich uczelni, publicznych i niepublicznych. Celem nowej wyszukiwarki jest dostarczenie uczniom szkół ponadpodstawowych narzędzia z pomocą, którego już na etapie składania wstępnej deklaracji maturalnej będą mogli sprawdzić kryteria rekrutacji na wymarzone kierunki studiów i zgodnie z nimi świadomie wybrać przedmioty maturalne, których zdanie otworzy im podwoje uczelni.

Nowe narzędzie pozwoli uczniom zoptymalizować wyniki wyszukiwania kierunków studiów i zminimalizować liczbę przeglądanych stron internetowych z ofertą szkół wyższych. Z poziomu platformy uczniowie będą mogli za pomocą zamieszczonych na kartach uczelni i kierunków studiów linków do stron uczelni i rekrutacji zapoznać się z pełną ofertą podmiotów i szczegółowymi zasadami rekrutacji na rok akademicki 2024/2025 a także z ekonomicznymi losami absolwentów poszczególnych kierunków studiów.


Portal Otouczelnie

Redakcja serwisu www.otouczelnie.pl przygotowała nowy bezpłatny wykaz wszystkich KIERUNKÓW STUDIÓW. Wykaz zawiera wszystkie uczelnie wyższe w Polsce oraz wymagane przedmioty maturalne na poszczególne kierunki studiów.

LINK do wykazu: https://www.otouczelnie.pl/studia/kierunki_studiow


Portal UM Kielce

Urząd Miasta Kielce udostępnił na stronie https://www.kielce.eu/pl/dla-studenta?move=1 informacje o wszystkich uczelniach w Kielcach. W witrynie znajdziemy informacje o popularnych kierunkach studiów, a także pomoc w znalezieniu praktyk, staży czy pierwszej pracy w mieście

Dodatkowe informacje