Dla Studenta - portal UM Kielce

Urząd Miasta Kielce udostępnił na stronie https://www.kielce.eu/pl/dla-studenta?move=1 informacje o wszystkich uczelniach w Kielcach. W witrynie znajdziemy informacje o popularnych kierunkach studiów, a także pomoc w znalezieniu praktyk, staży czy pierwszej pracy w mieście.

AGH Kraków

W dniu 22 kwietnia o godzinie 13:00 organizujemy wirtualne spotkanie z uczniami Szkół Średnich w ramach Dnia Otwartego AGH. Wyścigowe bolidy, elektryczne motocykle czy pojazdy autonomiczne - brzmi jak zaawansowany świat motosportu? To dopiero początek konstrukcji jakie projektują i wykonują studenci Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. Oprócz tego proponujemy Wam trochę kosmosu - łazik marsjański, przenośniki do górnictwa kosmicznego, lądowniki planetarne czy rakiety kosmiczne. A jak zdobyć wiedzę o takich konstrukcjach? Wystarczy wybrać jeden z kierunków: Mechanika i Budowa Maszyn, Automatyka Przemysłowa i Robotyka, Inżynieria Mechatroniczna (również po angielsku), Inżynieria Mechaniczna i Materiałowa czy Inżynieria Akustyczna. Dodajmy do tego specjalistyczną kadrę akademicką oraz ciągle rozbudowywane laboratoria i tak przedstawiliśmy cały program Dnia Otwartego AGH na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki!

Więcej informacji: YouTube: https://youtu.be/JKVYY5a4gWw  Facebook: https://fb.me/e/q7LGaC20W

POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA 

W związku z organizacją w dniu 19 maja br. w godzinach 9.00 – 14.00 "Dnia Otwartego PŚk", serdecznie zapraszam do udziału w imprezie uczniów i nauczycieli. Ponieważ z VI Liceum Ogólnokształcącego corocznie PŚk pozyskuje wielu studentów, liczymy na ich aktywny udział.
Uroczyste otwarcie odbędzie się o godz. 9.00 w Głównej Auli Wykładowej PŚk przy al. Tysiąclecia PP 7, 25-314 Kielce.
Później uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się z możliwościami naszej uczelni i ofertą kształcenia zarówno w prezentacjach otwartych, jak i prezentacjach, na które obowiązuje rejestracja. Możliwa jest rejestracja na prezentacje na różnych wydziałach, zgodnie z preferencjami uczniów i profilem danej klasy.
Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej www.tu.kielce.pl, gdzie znajduje się kontakt do koordynatorów wydziałowych, którzy przyjmują zgłoszenia na pokazy wymagające wcześniejszej rejestracji.

23 maja 2022 rozpoczyna się rekrutacja na Politechnikę Świętokrzyską.  W liście skierowanym do Pani Dyrektor (jest dostępny tutaj) Rektor Uczelni zachęca młodzież naszej szkoły do skorzystania z bogatej oferty kształcenia na kierunkach technicznych.

Wydział Zarządzania i Modelowania Komputerowego Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach planuje od roku akademickiego 2022/23 uruchomić studia I stopnia na kierunku Zarządzanie biznesowe. W ramach kierunku oferowane będzie kształcenie w zakresie zarządzania ryzykiem oraz e-commerce. Biorąc pod uwagę obecne trendy na rynku pracy, kompetencje z tego zakresu są najbardziej poszukiwane i cenione na rynku pracy.

Zapraszamy do udziału w webinarze informacyjnym dotyczącym tego kierunku, który odbędzie się 27.04.2022 r. w godz. 10.30-11.00.
Liink do spotkania: https://tu-kielce.webex.com/tu-kielce/j.php?MTID=mf925cc72d378e70086a9e7b6028d7b7f

POLITECHNIKA WROCŁAWSKA

4 kwietnia 2022 roku zapraszamy na Dzień Otwarty Politechniki Wrocławskiej na platformie www.dniotwarte.pwr.edu.pl. Szczegóły tego zdarzenia znajdują się na stronie https://rekrutacja.pwr.edu.pl/.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą bezpłatnych Korespondencyjnych Kursów Przygotowawczych z matematyki oraz fizyki, które mogą stanowić doskonałe uzupełnienie zajęć szkolnych.

 

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI W KRAKOWIE

Zapraszamy na  WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY  Uniwersytetu Jagiellońskiego, który odbędzie się w dniu  26 marca 2022 r.  w godz.  10:00 – 16:00.

Przedstawiciele wydziałów, organizacji studenckich, Samorządu Studentów oraz Działu Rekrutacji na Studia będą czekali na Was na czatach i na indywidualnych spotkaniach, odpowiedzą na Wasze wszystkie pytania i postarają się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące rekrutacji, wyboru kierunku czy miejsca studiów. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie dzień-otwarty.uj.edu.pl

 

POLITECHNIKA ŚLĄSKA

7 kwietnia br. w godz. od 10:00 do 14:00 zapraszamy wszystkich chętnych kandydatów na studia do Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Konarskiego 18 B.

W trakcie Dnia Otwartego, będzie można porozmawiać ze studentami i prowadzącymi zajęcia. Zadać pytania dotyczące studiów oraz życia studenckiego. Więcej informacji w wydarzeniu na FB: https://www.facebook.com/events/508035507540161/?ref=newsfeed

 

UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W LUBLINIE

Zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 7 kwietnia 2022r. w godzinach 8:30 - 15:00.
W programie ciekawe warsztaty, wykłady - w tym przedstawicieli Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie - oraz wydarzenia specjalne i konkursy z nagrodami.

Na warsztaty i wykłady prowadzona jest rejestracja internetowa do 4. kwietnia lub do wyczerpania limitu miejsc.
Szczegółowy program oraz formularz zgłoszeń znajduje się na naszej stronie internetowej https://up.lublin.pl/rekrutacja/dzien-otwarty/

INSTYTUT ARCHEOLOGII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO

We wtorek, 26 kwietnia o godzinie 18.00 w sali 202 (drugie piętro) przy Szewskiej 48 we Wrocławiu będzie możliwość spotkania się z nami i posłuchania o studiach w naszym Instytucie, prowadzonych przez nas pracach wykopaliskowych i analizach specjalistycznych, aktywnościach, jakie można realizować w ramach Koła Naukowego. Będzie możliwość oglądnięcia na żywo i z bliska oryginalnych zabytków archeologicznych z naszych zbiorów. Zapytania nas, czego można się nauczyć studiując archeologię w naszym Instytucie. Jednocześnie po godzinie 20.00 na naszym kanale na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCLtKjIG7J-ER7JZPnOmJnhw/videos miejsce będą miały premiery szeregu nowych filmów, do których obejrzenia zapraszamy!  

 

WYDZIAŁ PEDAGOGIKI I PSYCHOLOGII UNIWERSYTETU JANA KOCHANOWSKIEGO W KIELCACH

W dniu 21 kwietnia 2022 roku w Instytucie Pedagogiki UJK w Kielcach odbędzie się Wydziałowy Dzień Otwarty  dla przyszłych studentów naszej uczelni. Szczegółowy program jest dostępny tutaj

 

UNIWERSYTET WARSZAWSKI

Dzień Otwarty UW  odbędzie się 23 kwietnia (sobota) w godz. 10.00-16.00 na Kampusie Głównym UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28). Dla  tegorocznych maturzystów, będzie to okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Warszawskiego, wzięcia udziału w spotkaniach rekrutacyjnych poszczególnych wydziałów i jednostek oraz poczucia niepowtarzalnej atmosfery uczelni. Więcej informacji znajdą Państwo w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/544352470337977

Zaproszamy do udziału w „OTWARTYCH CZWARTKACH UW”, czyli bezpłatnym spotkaniu online. Celem inicjatywy jest przedstawienie uczniom Uniwersytetu Warszawskiego i jego oferty, pomoc w wyborze kierunku przyszłych studiów, przybliżenie procesu rekrutacji na studia. Spotkanie, z użyciem platformy ZOOM, organizowane jest przez Biuro ds. Rekrutacji, Biuro Promocji i Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie będzie trwało około 60 minut.

Najbliższe i ostatnie spotkanie w roku akademickim 2021/2022 odbędzie się w czwartek, 28 kwietnia 2022 r. o godzinie 10:00

KOLEGIUM MIĘDZYOBSZAROWYCH INDYWIDUALNYCH STUDIÓW HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNYCH KUL.

Kolegium MISHuS KUL jest jednym z kilku kolegiów w Polsce, które prowadzą tzw. studia międzyobszarowe, dające każdemu pojedynczemu studentowi szerszy zakres możliwości, niż oferują to studia zwykłego trybu. Oferują m.in możliwość ułatwionego studiowania więcej niż jednego kierunku jednocześnie, samodzielne sporządzanie swojego indywidualnego programu studiów czy dostęp do bazy wszystkich zajęć prowadzonych na uczelni. Są one stworzone zarówno dla tych uczniów, którzy nadal poszukują najlepszych dla siebie rozwiązań, jak i tych, którzy mają już ten jeden, wybrany kierunek drogi życiowej. Więcej informacji na temat możliwości, jakie dają studia na MISHuS, znajduje się tutaj

UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KRAKOWIE

W dniu  22 kwietnia br., w godzinach od 11.00 do 14.00 na terenie Kampusu UEK przy ulicy Rakowickiej 27 w Krakowie odbędzie się Dzień Otwarty.

Wszyscy zainteresowani będą mogli wybrać jedną z trzech form udziału w wydarzeniu: spotkania na żywo na Kampusie, transmisję live lub prezentacje w wirtualnych pokojach.

Poniżej zaprezentowany jest szczegółowy plan wydarzenia.

 • W godzinach od 9.00 do 11.00 zaplanowane zostały wirtualne pokoje, w których pracownicy będą odpowiadali na pytania zainteresowanych kandydatów. Dzięki kontaktowi i rozmowom z przedstawicielami Uczelni, jej studentami i pracownikami, członkami organizacji studenckich i kół naukowych wszyscy którzy nie będą mogli odwiedzić nas stacjonarnie w tym dniu poznają warunki, przebieg i rodzaje studiów oraz szanse i perspektywy.
 • W godzinach od 11.00 do 14.00 odbędą się prezentacje kierunków, warsztaty, wykłady w salach wykładowych w Pawilonie Sportowo-Dydaktycznym. Przed salami będą zorganizowane stoiska informacyjne, które przybliżą ofertę dydaktyczną naszych instytutów. Przewidziane zostały również stanowiska informacyjne dotyczące rekrutacji, studiów w języku angielskim, staży, praktyk, stypendiów, akademików, a także organizacji studenckich.

WARSZAWSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY

Zapraszamy zainteresowanych podjęciem studiów medycznych, na platformę Dnia Otwartego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przygotowaliśmy tam wiele informacji rekrutacyjnych, ciekawostek i materiałów filmowych na temat studiowania na naszej uczelni.  Serwis będzie dostępny dla użytkowników do końca czerwca br. pod linkiem https://dzienotwarty.wum.edu.pl/info

WYDZIAŁ NAUK ŚCISŁYCH I PRZYRODNICZYCH (INSTYTUTU CHEMII) UNIWERSYTETU JANA KOCHANOWSKIEGO W KIELCACH.

W dniach 26-27 kwietnia 2022 roku w godzinach od 9.30 do 12.30 odbędą się Drzwi Otwarte Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych (Instytutu Chemii) Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Celem tego wydarzenia jest przedstawienie uczniom szkół ponadpodstawowych oferty edukacyjnej oraz zapoznanie z infrastrukturą naszej Uczelni.

W programie Drzwi Otwartych Wydziału:

 • Przedstawienie oferty edukacyjnej dla kierunku chemia i biotechnologia.
 • Wykłady
  Mikroplastik – największe wyzwanie dla współczesnego świata

Świat zapachów - od starożytności do współczesności

 • Pokazy chemiczne
  Chemia i zjawiska przyrodnicze
  Tik, tak, tik, tak … Chemiczne reakcje zegarowe

Chemiczna analiza jakościowa

 • Zwiedzanie laboratoriów studenckich i pracowni naukowych Instytutu Chemii UJK

Instytut Biologii UJK

Wydział Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

Zapraszamy na "Drzwi Otwarte UJK" organizowane przez Instytut Biologii w dniu 28 kwietnia (czwartek) 2022 roku w godzinach 10:00-14:00. W programie spotkania przewidziane zostały wykłady i pokazy w laboratoriach Instytutu Biologii, przygotowane przez pracowników, doktorantów i studentów kierunku Biologia.

Wydział Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach starając się wychodzić naprzeciw potrzebom otoczenia społecznego, jak co roku otwiera swoje pracownie artystyczne, projektowe, galerie sztuki mieszkańcom Kielc i regionu świętokrzyskiego.
W czwartek i piątek, 12-13 maja 2022 roku zapraszamy uczniów i kadrę Państwa szkoły do udziału w Dniach Jakości Kształcenia, które staną się okazją do poznania obszarów naszej działalności w zakresie sztuk wizualnych, wzornictwa, w tym malarstwa, rysunku, grafiki warsztatowej i projektowej, projektowania produktu i mediów cyfrowych. W godzinach 10.00- 15.00 będziemy czekać na zorganizowane grupy z ofertą warsztatów twórczych, pokazów i wykładów według załączonego harmonogramu, w tym możliwością zwiedzania całego obiektu Instytutu Sztuk Wizualnych. Zapisy na konkretne godziny i zajęcia przyjmuje mgr Ewa Starz (sekretariat Instytutu Sztuk Wizualnych, tel. 41 349 66 51, e-mail: iep@ujk.edu.pl).
Z kolei w sobotę, dnia 14 maja 2022 roku w godz. 18.00-24.00 organizujemy Noc Artystów w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Wydarzenie to kierujemy do całych rodzin, przygotowując z Instytutem Sztuk Wizualnych i Katedrą Muzyki szereg atrakcji i niespodzianek. Stanie się ono okazją nie tylko do miłego i kreatywnego spędzenia czasu, ale twórczą podróżą do nieznanych obszarów sztuki i muzyki. Na znak solidarności z Ukrainą przygotowaliśmy też kilka inicjatyw, które mamy nadzieję, że przełożą się na realną pomoc i wsparcie. W miejscu tym zapraszamy do wspólnego wyplatania siatek maskujących, tworzenia plakatów i szablonów antywojennych, warsztatów dla dzieci ukraińskich wreszcie zbiórki darów na rzecz przebywających w Kielcach imigrantów, którzy znaleźli w naszym mieście bezpieczne schronienie.
Serdecznie zapraszamy do gmachu Wydziału Sztuki UJK w Kielcach przy ul. Podklasztornej 117, które w tych najbliższych dniach zmieni się w miejsce spotkań, integracji, zabawy i kreacji!

Piknik integracyjno-edukacyjny dla szkół ponadpodstawowych-  Uniwersytet Śląski

Mamy przyjemność zaprosić Państwa wraz z grupami uczniów na piknik integracyjno-edukacyjny dla szkół ponadpodstawowych organizowany przez Radę Samorządu Studenckiego Wydziału Humanistycznego. Zapraszamy 16 maja 2022 r. od godz. 13:00 do katowickiej siedziby Wydziału przy ul. Uniwersyteckiej 4.

Wydarzenie ma umożliwić potencjalnym kandydatom poznanie życia studenckiego oraz oferty edukacyjnej. Przyjazna atmosfera pikniku sprzyjać będzie zadawaniu pytań dotyczących poszczególnych kierunków oraz procesu rekrutacji i uzyskaniu odpowiedzi od studentów – najbardziej wiarygodnego źródła informacji.

 Edukacyjny charakter zapewnią krótkie wykłady wybitnych profesorów z różnych dyscyplin humanistycznych, od których rozpoczniemy wydarzenie (Aula im. Andrzeja Pawlikowskiego – B1.1)

- prof. Ryszard Koziołek (Rektor Uniwersytetu Śląskiego) – „Co Lalka ma w środku”

- prof. Leszek Drong – „Needs and Purposes” – wykład w języku angielskim

- prof. Miłosz Skrzypek – „Kwestia śląska po I wojnie światowej”

Możliwy będzie również udział w warsztatach doradczo-filozoficznych dotyczących autentyczności, prowadzonych przez jedną ze studentek (liczba miejsc ograniczona).

Na patio wyznaczona będzie strefa integracyjna ze stanowiskami dotyczącymi procesu rekrutacji oraz grup kierunków prowadzonych na Wydziale Humanistycznym. Wszystkiemu towarzyszyć będzie grillowanie ze studentami.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Zapraszamy na Dni Otwarte w formie stacjonarnej. Wydarzenie odbędzie się 19 i 20 maja 2022 roku w godzinach od 9:00 do 14:00, na terenie Centrum Symulacji Medycznej przy ulicy Witolda Chodźki 4 w Lublinie. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji, m.in. Piknik Edukacyjny, zwiedzanie kampusu oraz Open Space organizacji studenckich.

Wirtualne Dni Otwarte odbywają się przez cały maj na oficjalnym profilu Grupy Informacyjnej Blask (www.facebook.com/blask.umlub). W ramach wydarzenia 19 i 20 maja odbędą się wykłady ogólnouniwersyteckie dostępne na platformie Zoom w godzinach od 16:00 do 19:00. Dodatkowo przez cały maj o godzinie 17:00 również na platformie Zoom będą odbywały się wykłady promujące poszczególne kierunki oferowane przez nasz Uniwersytet.

Dane do logowania na bieżący tydzień i na kolejne zaplanowane na maj webinaria są dostępne na stronie Grupy Informacyjnej Blask https://www.facebook.com/blask.umlub/posts/310145354604051

Wykłady trwają, dziś o 17:00 zapraszamy na wykłady kierunku Ratownictwo medyczne.

 

Dodatkowe informacje