Osiągnięcia uczniów

NAGRODY "NADZIEJE KIELC"

2016

Bartłomiej Bis, laureat nagrody "Nadzieje Kielc" oraz zdobywca tytułu "Uczeń Roku 2015/2016 w VI LO im. J. Słowackiego w Kielcach"

Absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach.

Bartłomiej to uczeń ambitny, obowiązkowy, systematyczny. Cechuje go wrażliwość i inteligencja. Reprezentuje wysoki poziom kultury osobistej. Bartłomiej ma znaczące osiągnięcia w sporcie: zadebiutował w superlidze, w roku 2015 uzyskał III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w Bośni i Hercegowinie, w roku 2014 zajął I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Juniorów o „Buławę Hetmańską” w Zamościu oraz II miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców „Caban Cup”.

Krzysztof Jęczalik, laureat nagrody "Nadzieje Kielc"

Uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach.

Krzysztof jest uczniem ambitnym, z chęcią angażuje się w pomoc potrzebującym, udzielając się w wolontariacie. Reprezentuje bardzo wysoki poziom intelektualny, co znajduje odzwierciedlenie w licznych i znaczących osiągnięciach. Krzysztof w roku 2015 został laureatem II stopnia Olimpiady Wiedzy Archimedes – Lingua.Plus, w 2016 roku uzyskał II miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym EUREKA, uzyskał wyróżnienie w międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” oraz został finalistą lub laureatem wielu olimpiad i konkursów.

2015

Mikołaj Ryśkiewicz, laureat nagrody "Nadzieje Kielc"

Absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Kielcach.

Mikołaj to osoba niezwykle pracowita i rzetelna. W roku szkolnym 2014/2015 był finalistą XLIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, laureatem XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego,  zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na recenzję Książki dla Dzieci i Młodzieży oraz w Konkursie Literackim „Schwytaj Białego Kruka”.

Studiuje prawo na Uniwersytecie Warszawskim.

2012

Marta Okólska, laureatka nagrody „Nadzieje Kielc”

Marta Okólska to wielokrotna mistrzyni w jeździectwie, która swoją pasję umiała  łączyć z  nauką; Marta zdobyła III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w jeździectwie w Olszy w 2011;  I miejsce w zawodach Ogólnopolskich w Finale Małej Rundy w Jaszkowie w 2011,  VI miejsce w Halowym Pucharze Polski w 2012 oraz  VII miejsce w Międzynarodowych Zawodach Jeździeckich w Bogusławicach w Finale Małej Rundy w  2012.

2010

Alicja Stefańska,  laureatka nagrody „Nadzieje Kielc”

Od najmłodszych lat uprawiała różne dyscypliny sportowe, ostatecznie zdecydowała się na siatkówkę. Jej osiągnięcia to: Mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej w kategorii kadetek, Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego w siatkówce plażowej, I miejsce w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce halowej oraz I miejsce w Świętokrzyskiej Lidze Seniorek w siatkówce halowej.

"UCZEŃ ROKU"

Bartłomiej Bis, laureat nagrody "Nadzieje Kielc" oraz zdobywca tytułu "Uczeń Roku 2015/2016 w VI LO im. J. Słowackiego w Kielcach"

 

"STYPENDYŚCI PREZESA RADY MINISTRÓW"

Krystyna Velimetov - stypendystka Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2015/2016

Absolwentka VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Kielcach.

W roku szkolnym 2014/15 miała najwyższą średnią w szkole wynoszącą 5,71 a jej średnia z dwóch pierwszych klas to 5,36. Kristina zawsze wzorowo wywiązywała się z licznych obowiązków wynikających z realizacji programu Matury Międzynarodowej. Obecnie jest studentką Politechniki Warszawskiej na kierunku anglojęzycznym Hybrid and ElectricVehicles Engineering.

 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

Wielu uczniów naszej szkoły bierze udział w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i sportowych, w których uczniowie VI LO osiągają bardzo dobre wyniki.

2015/2016

Olimpiady przedmiotowe, konkursy

Język polski

  • Norbert Jamrożek- finalista XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Alicja Rolka, Michał Marzec, Aleksandra Gałkiewicz, Mariola Szymkiewicz- uczestnicy etapu okręgowego,
  • Natalia Piwońska- pierwsze miejsce w konkursie: ,,Życie i Twórczość Juliusza Słowackiego” w ramach XXXI Zlotu Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego,
  • Patryk Paździoch- pierwsze miejsce w konkursie recytatorskim w ramach XXXI Zlotu Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego,
  • Adam Fudala-laureat, Maciej Furmańczyk, Maria Kowalczyk, Idalia Osuch- finaliści w konkursie Współcześni pisarze amerykańscy - autorzy naszych lektur,
  •  Jarosław Miazga- drugie miejsce, Monika Ciosk, Aleksandra Olczak i Klaudia Kubicka- wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie: ,,Szlakiem wielkich twierdz kresowych na Ukrainie”,
  • Idalia Osuch- drugie miejsce w konkursie literackim: Inspiracje Żeromskim, czyli młodzi piszą,
  • Natalia Hajduk- drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim: ,,Godność człowieka”,
  • Patrycja Parkita- drugie miejsce, Aleksandra Gałkiewicz- trzecie miejsce, Maria Świrko, Adriana Kaprzyk- wyróżnienia w konkursie na esej: Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy?,
  • Krzysztof Bera- drugie miejsce w XX Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym.

Matematyka

  • Alfik Matematyczny:  II miejsce w woj.-  Magdalena Kasińska (1c) i Krzysztof Stamirski (3a), IV m w woj. Marek Łukasiewicz (3a), V  w woj. Samanta Prokop (1a), VIII m w woj. Cezary Ramski (2a)
  • Kangur Matematyczny: Wyróżnienia  Krzysztof Jęczalik   (1m ), Mateusz Boberek (1a)
  • W ramach Święta Liczby Pi -  III m. w konkursie „Poemat o Pi” Patrycja Mańkus i Klaudia Bąk (2d)

Język angielski

  • Krzysztof Jęczalik – finalista 40 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. S. B. Lindego w Poznaniu;  1 miejsce w województwie, 4 miejsce w kraju w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „English High Flier” organizowanego przez stowarzyszenie JERSZ – ŁOWCY TALENTÓW z Wrocławia.
  • Wojciech Bartusiak – 9 miejsce w województwie – konkurs „English High Flier.”
  • Maja Krzemińska – 7 miejsce w województwie – konkurs „English High Flier.”
  • Adam Koczoski – 8 miejsce w województwie – 8 miejsce w województwie – konkurs „English High Flier.”
  • Aleksandra Adach, Krzysztof Jęczalik, Marek Łukasiewicz – laureaci międzyszkolnego konkursu ZOOM IN ON AMERICA CHALLENGE.
  • Jakub Lesiak -   III miejsce w II Miejskim Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanym pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Kielce.

Jezyk niemiecki

Konkurs na napisanie recenzji w j. niemieckim „Wrażenia i impresje z tygodnia filmu niemieckiego”, Joanna Durlik - laureat, Iwona Tofil- wyróżnienie;

Przedsiebiorczość

  • Patryk Pilarski, Reprezentant Polski w finale konkursu europejskiego w Brukseli, „Leaders for a day”
  • Olga Kozera, I miejsce w Polsce w konkursie „Moja wymarzona lekcja przedsiębiorczości” organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie
  • Natan Barwiński, Piotr Witkowski, Wiktor Podgórski, I miejsce w województwie w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej, organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie
  • Krzysztof Jęczalik - I miejsce w województwie, Mateusz Błaszczyk, Natan Barwiński - wyróżnienie, Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
  • Krzysztof Jęczalik, Mateusz Błaszczyk – III etap, Idalia Osuch – II etap, Olimpiada Przedsiębiorczości
  • Krzysztof Jęczalik, Idalia Osuch, Mateusz Błaszczyk – II etap, Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania
  • Bartosz Cecot – półfinał, Ogólnopolski Konkurs ‘Laptop na bank”
  • Miniprzedsiębiorstwo „Petsy” 2d - 5 miejsce w Polsce, Ogólnopolskie konkursy: na wizytówkę i na film o miniprzedsiębiorstwie
  • Krzysztof Jęczalik, Idalia Osuch, Mateusz Błaszczyk, Natan Barwiński – II etap, Konkurs High School Business Challenge

Geografia

  • Aleksandra Jasińska - laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady " O Diamentowy Indeks AGH" z zakresu: geografia z elementami geologii.

2014/2015

Olimpiady przedmiotowe, konkursy

Język niemiecki

  • Izabela Pszczoła - I miejsce w Ogólnopolskim Konkurs Języka Niemieckiego ,,Deutschfreund'' w województwie świętokrzyskim
  • Żaneta Chodurska - udział w etapie okręgowym Olimpiady Języka Niemieckiego w Krakowie

Język francuski

  • Aleksandra Kuroś, Patrycja Mańkus - I miejsce; Magdalena Skorupska , Izabela Wesołowska - wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w językach romańskich w Ostrowcu Świętokrzyskim

Język hiszpański

  • Magdalena Skorupska - I miejsce; Aleksandra Kuroś, Patrycja Mańkus, Izabela Wesołowska - uczestniczki w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Starachowicach

Język rosyjski

  • Weronika Mariańczyk, Weronika Wójsik - uczestniczki II etapu Olimpiady Języka Rosyjskiego

Matematyka

  • Maciej Siewierki, Adrian Sroka - laureaci; Milena Lis, Daniel Wieczorek, Karol Wójcik - finaliści w Świętokrzyskim Matematycznym Maratonie Maturalnym
  • Paweł Salwin - finalista Olimpiady o ,,diamentowy indeks AGH''
  • Krzysztof Jęczalik, Marek Łukasiewicz - I miejsce w województwie; Aleksandra Pająk - IV miejsce w województwie; Margarita Nowakowska ,Krzysztof Sramirski - V miejsce w województwie; Mateusz Kaczor ,Wiktor Oleś ,Paweł Salwin - VII miejsce w województwie w konkursie ,,Alfik Matematyczny''
  • Krzysztof Jęczalik - wynik bardzo dobry; Margarita Nowakowska ,Bartłomiej Latkowski ,Marek Lukasiewicz, Jakub Bysiak - wyróżnienie w konkursie ,,Kangur Matematyczny''
  • Karol Cedro - finalista konkursu AGH ,,Zobaczyć matematykę''

Fizyka

  • Krzysztof Jęczalik – tytuł ,,Kaon'' (II miejsce); Michał Suchorowski, Mateusz Kostka, Rafał Śliwiński - tytuł ,,taon'' (III miejsce); Filip Grabka, Cezary Ramski, Krzysztof Dziubek - uczestnicy konkursu ,,Lwiątko''
  • Krzysztof Jęczalik – III miejsce w Polsce, I w szkole; Mateusz Zapala – II miejsce, wyróżnienie; Filip Grabka, Dawid Maciejski, Mateusz Kostka, Adrian Banachowicz, Krzysztof Dziubek, Jakub Bysiak, Krzysztof Stamirski, Michał Stuchorowski, Marek Łukasiewicz, Tomasz Słuszniak, Mateusz Kaczor - wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie fizycznym EUREKA
  • Ewa Olesińska – 1 miejsce; Karloina Sierar – 2 miejsce; Patrycja Zapała – 3; Krzysztof Matuszewski, Patrycja Parkita – wyróżnienie w kategorii ZDJĘCIE w szkolnym konkursie ,,Uchwycić Światło''
  • Anna Maj – 1 miejsce; Julia Miriam Piwowarska – 2 miejsce, Justyna Sęk – 3 miejsce w kategorii PRACA PLASTYCZNA w szkolnym konkursie ,,Uchwycić Światło''

Geografia

  • Karolina Aksamit – laureatka Olimpiady o ,,diamentowy indeks AGH''
  • Dominika Jaruzelska, Radosław Mróz, Jan Rodak, Michał Rogala, Michał Urbański, Lena Kułagowska – uczestnicy etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej

Przedsiębiorczość

  • Krzysztof Jęczalik - finalista; Idalia Osuch – udział w trzecim etapie Olimpiady Przedsiębiorczości
  • Krzysztof Jęczalik, Patryk Pilarski – laureaci zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
  • Miniprzedsiębiorstwo „School Staff” - wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie na najlepszy pomysł na biznes
  • Krzysztof Jęczalik, Idalia Osuch, Patryk Pilarski – udział w II etapie Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania

Biologia

  • Klaudia Zwierzyńska, Aleksandra Kukulska – II stopień o zasięgu okręgowym XLIV Olimpiady Biologicznej 2014/2015
  • Wojciech Kasprzyk – finalista okręgowy XXX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej


Informatyka

  • Patrycja Piotrowska, Izabela Sabat, Karolina Dutkiewicz, Monika Piwowarczyk, Piotr Kaszuba, Michał Łojek, Katarzyna Szczerba –przygotowanie i realizacja projektu filmu do konkursu ,,Książki naszych marzeń” organizowanego przez MEN
  • Karolina Sadowska, Tomasz Słuszniak – III miejsce w konkursie ,,Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2015”


Język angielski

  • Michał Urbański - finalista; Marek Łukasiewicz ; Radosław Soboń - uczestnicy etapu okręgowego 39. Olimpiady Języka Angielskiego
  • Adam Koczowski - laureat I stopnia z wyróżnieniem; Paula Natanek-laureat I stopnia; Karolina Niziołek, Weronika Górecka, Gabriela Lis- laureaci I stopnia; Wiktoria Kozłowska, Olga Snoch, Małgorzata Pietrala, Aleksandra Gołuchowska, Krzysztof Jęczalik, Maciej Łaszcz- laureaci II stopnia; Katarzyna Kwas, Aleksandra Idzik, Zuzanna Łach, Oliwia Mroczek, Katarzyna Głowacka- laureaci III stopnia; Waldemar Jaszczyk, Natalia Kucy- laureaci IV stopnia; Konrad Długosz, Magdalena Żurawska, Justyna Toporkiewicz, Magdalena Ługowska, Maria Świr, Ewa Szalkowska, Rafał Moskal Olimpiady Wiedzy Archimedes.plus-Lingua Plus
  • Waldemar Jaszczyk- finalista, Paula Natanek - 2 miejsce w I Miejskim Konkursie Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych w V LO w Kielcach im. ks. Piotra Ściegiennego

Historia i wiedza o społeczeństwie

  • Michał Majcher - laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie
  • Katarzyna Gwóźdź – laureatka VIII Olimpiady Tematycznej Losy Żołnierza..
  • Natalia Korbacz – laureatka konkursu Bohater w mojej rodzinie
  • Wiktoria Terak – laureatka konkursu na komiks biblioteczny
  • Izabela Tomaszewska i Kamila Komisarczyk – specjalne wyróżnienie w konkursie Klaps Świętokrzyski
  • Drużyna szkolna – 2 miejsce w VIII Rajdzie IPN Kielce

Język polski

  • Mikołaj Ryśkiewicz - laureat; Alicja Rolka, Dawid Powałek - finaliści etapu okręgowego; Kamila Fatyga, Angelika Kaczmarek, Weronika Banasik, Michał Kraska, Weronika Obara, Kinga Reczka, Izabela Wychowaniec, Sara Terelak - uczestnicy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • Gabriela Kurpińska - laureatka (otrzymała indeks na dziennikarstwo); Olga Drecka, Albert Brenat - finaliści I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach
  • Paulina Bożyk, Weronika Tłuścik - laureatki pierwszego miejsca w III Świętokrzyskim Turnieju Językowego 2014/2015
  • Paulina Bożyk - laureatka pierwszego miejsca w konkursie poetyckim na wiersz; Mateusz Gawlik - laureat konkursu na plastyczną interpretację wiersza Kaczmarskiego w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości im. Jacka Kaczmarskiego "Rytmy nieskończoności"
  • Natalia Toborek - laureatka pierwszego miejsca w konkursie artystycznym w ramach XXX Zlotu
  • Mikołaj Ryśkiewicz - finalista V Konkursu "Literacki SMS"
  • Mikołaj Ryśkiewicz - zdobywca III miejsca w V Ogólnopolskim Konkursie im. Bolesława Prusa na felieton "Słowem można wszystko"
  • Daria Domagała - 2. miejsce; Natalia Łuczak - 3. miejsce; Krzysztof Jęczalik, Barbara Gajos, Radosław Soboń, Maria Kowalczyk - wyróżnieni w konkursie na esej "Dorastanie. Czy dotyczy tylko młodych?"
  • Karol Wesołowski - reprezentant szkoły w ogólnopolskim konkursie na esej
  • Karolina Czarnecka, Jakub Maj - reprezentanci szkoły w Konkursie Poezji Wisławy Szymborskiej
  • Anna Boszczyk, Marcin Makuch, Artur Wolski - reprezentanci szkoły w XIX Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym

Chemia

  • Blanka Świerczyńska – laureatka; Natalia Ciosek, Krystian Pytel, Piotr Zieliński, Mateusz Śliwka – finaliści w XXII Konkursie Chemicznym dla Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Kielce
  • Aleksandra Kukulska - wynik 100%; 70 uczniów klasy IIIe, IIIf, IIIg – reprezentanci szkoły w I Lidze Mistrzów Przedmiotów Przyrodniczych

Wychowanie fizyczne


MISTROSTWA WOJEWÓDZTWA

  • drużyna chłopców – I miejsce Świętokrzyska Liga Badmintona
  • drużyna dziewcząt – II miejsce Świętokrzyska Liga Badmintona
  • drużyna chłopców – II miejsce Mała Liga Piłki Ręcznej
  • drużyna dziewcząt – III miejsce piłka siatkowa
  • drużyna dziewcząt – III miejsce tenis stołowy
  • drużyna chłopców – III miejsce tenis stołowy
  • drużyna dziewcząt – VI miejsce sztafetowe biegi przełajowe
  • drużyna dziewcząt – VII miejsce drużynowe biegi przełajowe

MISTRZOSTWA KIELC

  • drużyna dziewcząt – I miejsce piłka siatkowa
  • dużyna dziewcząt – I miejsce koszykówka
  • drużyna dziewcząt – I miejsce piłka nożna
  • drużyna chłopców – I miejsce piłka ręczna
  • drużyna chłopców – I miejsce Liga Tenisa Stołowego
  • reprezentacja szkoły - I miejsce Drużynowa Liga Tenisa 
  • drużyna chłopców – II miejsce strzelectwo – karabin
  • drużyna chłopców – II miejsce strzelectwo – pistolet
  • drużyna dziewcząt – II miejsce tenis stołowy
  • drużyna chłopców – II miejsce tenis stołowy
  • drużyna dziewcząt – III miejsce sztafetowe biegi przełajowe
  • drużyna chłopców – III miejsce piłka nożna
  • drużyna dziewcząt – III miejsce drużynowe zawody lekkoatletyki
  • reprezentacja szkoły – III miejsce pływanie
  • reprezentacja szkoły – III miejsce strzelectwo - pistolet
  • drużyna dziewcząt – III miejsce strzelectwo – karabin
  • drużyna dziewcząt - VI miejsce Liga Tenisa Stołowego

2013/ 2014

Olimpiady przedmiotowe, konkursy

Język polski

  • Martyna Szlufik (klasa II h) - finalistka XLIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

  • Mikołaj Ryśkiewicz (klasa II h)- finalista XLIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

  • Katarzyna Kowalczyk (klasa III i), Anna Musiał (klasa III i), Sara Terelak (klasa II h), Patrycja Zawłocka (klasa II h), Monika Matwin (klasa III h), Magdalena Sołtys (klasa II i) - udział w II (rejonowym) etapie XLIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

  • Barbara Gajos (II i) - I miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marii Komornickiej

  • Mikołaj Ryśkiewicz (klasa II h) – finalista ogólnopolskiego konkursu literackiego „Młodych Polaków portret zbiorowy” zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, finalista konkursów organizowanych przez Wydawnictwo Ambaje, I miejsce w konkursie na recenzję książki dla dzieci i młodzieży

  • Konstancja Gołda (klasa I p) – laureatka II Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

  • Marek Łukasiewicz (klasa I a) - III miejsce w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

  • Ewa Kot ( klasa II g) – III miejsce w konkursie literackim „Przeciągi Literackie”

  • Joanna Durlik (klasa I p) – laureatka konkursu poetyckiego „Walentynkowy wiersz”

  • Weronika Pozłótka (klasa I m) – wyróżnienie w konkursie „Ławeczka Karskiego” –

Język angielski

  • Konkurs plastyczny worth seeing in Great Britain  - zwycięzcy: Weronika Majchrowicz (kl.1a), Daria Dziarmaga (kl. 2d), Aleksandra Klimczak (kl. 2a), Gabriela Zdrodowska  (kl.2e), Karol Cedro (kl. 1a), Edyta Kopka (kl. 1c)
  • Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „English High Flier”, tj. powyżej 80% punktów otrzymała uczennica klasy I„p” Konstancja Gołda – 6 miejsce w województwie, 104 miejsce w kraju. (80, 8% punktów)

    Dyplomy uznania za uzyskanie dobrego wyniku, tj. co najmniej 75% punktów możliwych do zdobycia, uzyskali:

    1. Waldemar Jaszczyk – uczeń klasy I „p” – 8 miejsce w województwie, 175 w kraju; (77, 68% punktów)

    2. Iwona Kmiecik – uczennica klasy I „d” – 10 miejsce w województwie, 238 w kraju; (75, 45% punktów)

    3. Aleksandra Grząba – uczennica klasy I „e” – 11 miejsce w województwie, 254 w kraju. (75% punktów)

    W kategorii Student dwoje uczniów otrzymało dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w szkole:

    1. Katarzyna Oskard – uczennica klasy III „e” – 2 miejsce w województwie, 93 w kraju;

    2. Radosław Soboń – uczeń klasy II „i” – 8 miejsce w województwie, 129 w kraju.

  • XXII edycja Olimpiady Wiedzy Archimedes. Plus [Lingua. Plus]
    1.Laureatem II stopnia z wynikiem 92/ 100 pkt. został
    -  uczeń klasy I „m” Patryk Ślusarczyk
    2. Laureatkami III  stopnia z wynikami 88/ 100 pkt. zostały
    - uczennica klasy I „m” Karolina Sowińska, uczennica klasy I „e” Aleksandra Grzywacz
    3. Laureatem IV stopnia z wynikiem 84/ 100 pkt. został:
    - uczeń klasy III „b” Konrad Abramowski

Język niemiecki

Język rosyjski

 Róża Avdalyan IIIg - finalistka XLV Olimpiady Języka Rosyjskiego

 Matematyka

  •  Michał Ozga (kl. 3b) -  laureat I stopnia VII edycji "Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki"
  • Maria Mierzwa (kl. 3a) - laureatka III stopnia VII edycji "Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki"
  • Dagmara Ksel (kl. 2b) wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym przez Instytut Matematyki UJK pt. "Portret liczby Pi"
  • Alfik Matematyczny: wyróżnienie i V miejsce w województwie - Jakub Bysiak (kl. 3a), I miejsce w województwie Krzysztof Wabia (kl. 3a), III miejsce w województwie Paweł Salwin (kl. 2a), IV miejsce w województwie Tomasz Pająk (kl. 2b), IV miejsce w województwie Sylwia Kozłowska (kl. 2b), IV miejsce w województwie Łukasz Włodarczyk (kl. 3g)
  • Kangur Matematyczny: wyróżnienia w kategorii Junior : Piotr Lubczyński (kl. 1a), Mateusz Kaczor (kl. 1a), Jakub Bysiak (kl. 1a), I miejsce w szkole w kategorii Senior – klasa II Paweł Salwin (kl. 2a), I miejsce szkole w kategorii Senior – klasa III Piotr Socha (kl. 3b). 

 Historia

  •  Mateusz Wojda  (kl. 3h) – finalista VII Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej ”Losy Żołnierza. Dzieje Oręża Polskiego w latach 1914-195-. Od strzelców i legionistów do żołnierzy wyklętych”.
  • XL Olimpiada Historyczna. W eliminacjach okręgowych wyróżniony został uczeń Tomasz Korban (kl. 2a).
  • Wojewódzki Konkurs Historyczny „W 220 rocznicę wybuchu powstania kościuszkowskiego”. Pierwsze miejsce zajął Waldemar Jaszczyk (kl. 1p).
  • Wojewódzki konkurs na prezentację multimedialną „Bohater w mojej rodzinie” Pierwsze miejsce zajęła uczennica Aleksandra Szymkiewicz.

Wiedza o społeczeństwie

  •  XVI Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie - finaliści: Anna Rybicka (kl. 3h), Adrian Zych (kl. 2h).
  • Konkurs Wiedzy o Senacie: do drugiego etapu przeszło sześcioro tegorocznych maturzystów z klasy 3A, jeden uczeń z 3C.

Geografia

  • Damian Stępień (kl. 3c) - laureat  XL Olimpiady Geograficznej

 Chemia

  • Laureaci i finaliści  XXI Konkursu Chemicznego Dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Kielce: Woźniak Wiktor (kl. 3f) – II miejsce, Kopacz Dominika (kl. 3e) - IV miejsce, Piątek Magdalena (kl. 3f), Polak Maciej (kl. 3e), Lucińska Agata (kl. 3f), Derlatka Martyna (kl. 3e), Krzywda Jowita (kl. 3f), Dąbek Magdalena (kl. 3g).

Biologia

  • Maciej Polak (kl 3e) - laureat XLIII Olimpiady Biologicznej 

Przedsiębiorczość

  • Olimpiada Przedsiębiorczości – Damian Gil III K, Michał Kałuża II D,  III etap
  • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – Damian Gil III K, Michał Kałuża II D,  Laureaci zawodów okręgowych.
  • Uczniowie klasy 2c: Katarzyna Bujak, Sylwia Kubicka, Agnieszka Lach, Agata Oszczepalska, Milena Pędzich, Marta Terech oraz Jan Rodak zajęli II miejsce w konkursie "Pomysł na biznes" organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.
  • Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” -w ramach tego projektu Firma Corridor (kl.2c) uzyskała tytuł finalisty „Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – Produkcik 2014”. 

Informatyka

  • XXI Olimpiada Informatyczna -  do zawodów II stopnia z wynikiem 330 punktów na 500 możliwych zakwalifikował się Jacek Ciesielski (3b). Jest to najwyższy wynik spośród uczniów wszystkich kieleckich szkół.
  • II Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie Net Masters Cup - w Olimpiadzie VI LO reprezentowała 3-osobowa drużyna w składzie: Piotr Lubczyński (kl. 1a), Marek Łukasiewicz (kl. 1a), Dominik Michta (kl. 1a). Uczniowie zakwalifikowali się do II etapu testów on-line.

Biblioteka

  • Koło plastyczne:
    Sara Jeziernicka  ( kl. 3 K)  III miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych w   międzyszkolnym bibliotecznym konkursie plastycznym na ilustrację do utworów Juliana Tuwima „Tuwim 2013”.Konkurs organizowany przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Rada Oddziału w Kielcach; oraz Muzeum Narodowe w Kielcach, partnerami konkursu było Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach.
  • Sebastian Pytka ( kl. 3 B) Nagroda specjalna wśród szkół ponadgimnazjalnych w   międzyszkolnym bibliotecznym konkursie plastycznym na ilustrację do utworów Juliana Tuwima „Tuwim 2013”. Konkurs organizowany przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Rada Oddziału w Kielcach; oraz Muzeum Narodowe w Kielcach, partnerami konkursu było Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach.
Sport
  • MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA

II m-ce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dz. na dyst.10x800 m.
IV m-ce w Drużynowych Biegach Przełajowych Dz.                                                                           
I m-ce w Koszykówce Chłopców                                                
II m-ce Mała Liga Piłki Ręcznej Chłopców                                 
II m-ce Świętokrzyska Liga Badmintona                                   

  • MISTRZOSTWA KIELC

I m-ce Drużynowe Zawody LA Dziewcząt                                
I m-ce w Piłce Siatkowej Dziewcząt                                          
I m-ce w Koszykówce Chłopców                                              
II m-ce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt       
II m-ce w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt                               
II m-ce w Koszykówce Dziewcząt                                             
II m-ce w Piłce Ręcznej Dziewcząt                                            
II m-ce w Piłce Ręcznej Chłopców                                            
IV m-ce w Piłce Nożnej Chłopców                                            
IV m-ce w Piłce Siatkowej Chłopców                                      
I m-ce w Strzelectwie (pistolet-dziewcząt)                                  
III m-ce w Strzelectwie (karabin-dziewcząt)                             
III m-ce w Strzelectwie (pistolet-chłopców)                              
III m-ce w Tenisie Stołowym Chłopców                             
II m-ce w Strzelectwie (karabin-chłopców)                             
I m-ce Szachy                                                                            
V m-ce w Pływaniu                                                       
V m-ce Tenis Stołowy Dziewcząt                                              
I m-ce Liga Badmintona Dziewcząt                                        
I m-ce Liga Tenisa Stołowego Chłopców           
II m-ce Liga Tenisa Stołowego Dziewcząt

 

2012/ 2013

Olimpiady przedmiotowe, konkursy

Język polski

  • XLIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego: finalistka etapu ogólnopolskiego - Justyna Sornat (III h)
  • Irmina Domańska (III i), Katarzyna Gruba (III i), Kamil Brzoza, Katarzyna Kowalczyk, Sylwia Zawadzka  - udział w II (rejonowym) etapie XLIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • Piotr Grudzień (III a) laureat VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton zorganizowanego przez LO nr XII we Wrocławiu
  • Karolina Sowińska (I p) – laureatka X Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im.  Marii Komornickiej
  • Maciej Polak (IIe), Iwona Mularczyk (I b) – I miejsce w  I Świętokrzyskim Turnieju Językowym
  • Bartosz Bednarski - I miejsce w XVII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się w czasie obchodów XXI Tygodnia Kultury Języka Polskiego
  • Weronika Pozłótka (klasa 1 p) – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Kreatywna Australia” zorganizowanego przez Ambasadę Australii
  • Maria Zapała (II k) - I miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim SPOTKANIE ZE SŁOWEM”  pod patronatem Prezydenta Miasta Kielce oraz świętokrzyskiego Kuratora Oświaty
  • Kinga Szymkiewicz  (II k) - II  miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „SPOTKANIE ZE SŁOWEM”  pod patronatem Prezydenta Miasta Kielce oraz świętokrzyskiego Kuratora Oświaty
  • Anna Winiarska (II k) – wyróżnienie w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „SPOTKANIE ZE SŁOWEM”  pod patronatem Prezydenta Miasta Kielce oraz świętokrzyskiego Kuratora Oświaty
  • Kinga Szymkiewicz (II k) - I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim Moje fascynacje Julianem Tuwimem (kategoria interpretacje indywidualne)
  • Anna Winiarska  i Karol Sobura  (II k) - Wyróżnienie   w Wojewódzkim Konkursie Literackim Moje fascynacje Julianem Tuwimem (kategoria  - interpretacje zespołowe)
    Nagroda specjalna jury oraz dwa wyróżnienia, I miejsce w głosowaniu publiczności w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „A to Polska właśnie… Symbole narodowe w przestrzeni publicznej”
  • Klaudia Wojcieszyńska (III f) - III miejsce (kategoria wiekowa 17 – 25 lat) w konkursie fotograficznym dla młodzieży nt. „Kielce wczoraj i dziś”, zorganizowanym przez OK.”Ziemowit” pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Kielce
  • Andżelika Wójcik (II h)- II miejsce w konkursie wiedzy o życiu i twórczości J. Słowackiego na Zlocie Rodziny Szkól Noszących Imię J. Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim
  • Monika Lasota (II h)- udział w konkursie recytatorskim na Zlocie Rodziny Szkól Noszących Imię J. Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim
  • Kinga Pierzchała (II f) udział w finale czwartej edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pt. Moje fascynacje Julianem Tuwimem, organizowanego w ramach obchodów Roku Tuwima
  • Karolina Sowińska (I p) - wyróżnienie w kategorii: opowiadanie w II Świętokrzyskim Dniu Bezpiecznego Internetu w Konkursie SERFUJĘ. SZANUJĘ
  • Monika Matwin (II h)-  II nagroda w konkursie na esej pt. „Jestem – samotny czy w twórczej wspólnocie?” zorganizowanym przez Fundację im. Agi Skrobackiej „Wiatr w Żagle” w Kielcach; laureatka VII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności”
  • Maria Rita Foti (II m) - laureatka w kategorii: wiersz w II Wojewódzkim Konkursie  Historyczno –Literackim  Rzecz O Powstaniu
  • Gabriela Pakuła (II a)- laureatka VII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności”

Matematyka

  • Olimpiada o „Diamentowy indeks AGH” -  laureat etapu ogólnopolskiego - Bartosz Szczepanek (III b)
  • Wyróżnienia w konkursie „Alfik Matematyczny”: Paweł Salwin (I a), Krzysztof Wabia (II a), Cezary Dudek (III b), Piotr Grudzień (III a), Damian Walczak (III c), Tomasz Jarosiński (III d)
  • Wyróżnienia w konkursie „Kangur Matematyczny”: Karol Wójcik (Ia), Tomasz Jarosiński (III d), Krzysztof Wabia (II a), Stanisław Dawidowicz (III b), Cyprian Lech (III e)

 

Język angielski

  • II etap 37 Olimpiady Języka Angielskiego: Rusiecki Tymoteusz (IIm); Foti Rita Maria (IIm); Mijas Jędrzej (IIIc); Miernik Agnieszka (Im); Grudzień Piotr (IIIa); Gołuzd Aleksandra (Im);

XII edycja ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego „English High Flier” organizowanego przez stowarzyszenie JERSZ – ŁOWCY TALENTÓW z Wrocławia. Dyplomy uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku, powyżej 85% otrzymali:

  • klasy 1 – Junior
    • Katarzyna Głowacka – kl. 1p – 92, 41% punktów; 4 miejsce w województwie, 46 miejsce w kraju;
    • Albert Ślusarczyk – kl. 1d – 88, 39% punktów; 5 miejsce w województwie, 103 miejsce w kraju;
    • Magdalena Gajaszek – kl. 1p – 87, 95% punktów; 7 miejsce w województwie, 118 miejsce w kraju;
    • Michał Kałuża – kl. 1d -  87, 5% punktów; 8 miejsce w województwie, 127  miejsce w kraju;
  • klasy 2, 3 – Student
    • Maciej Polak -  kl. 2e – 85, 71% punktów; 1 miejsce w województwie, 22 miejsce w kraju.

Dyplomy uznania za uzyskanie dobrego wyniku, powyżej 80%
otrzymali:

  • klasy 2, 3 – Student
    • Wiktor Woźniak – kl. 2f -  83, 04% punktów; 4 miejsce w województwie, 81 miejsce w kraju;
    • Jędrzej Mijas – kl. 3c – 81, 70% punktów; 7 miejsce w województwie, 128 miejsce w kraju;
    • Piotr Grudzień – kl. 3a – 81, 70% punktów; 7 miejsce w województwie, 128 miejsce w kraju;
    • Aleksander Stempniak – kl. 3d – 81, 25% punktów; 9 miejsce w województwie, 138 miejsce w kraju.

 

XX edycja Olimpiady Wiedzy Oxford Plus: laureat II stopnia z wynikiem 92/ 100 Patryk Ślusarczyk (Ip), laureat IV stopnia z wynikami 84/ 100 pkt.: Aleksandra Gołuzd (Im); Wiktor Woźniak (IIf); laureat V stopnia z wynikiem 80/ 100 pkt.: Dominik Durlik (Ip); Maciej Polak (IIe); Maciej Kubicki (IIId).

Język niemiecki

  • Tomasz Wenta (II g)- finalista 36. Olimpiady Języka Niemieckiego w Poznaniu
  • Jędrzej  Mijas (III c) - szkolny mistrz ortografii i zdobywca wyróżnienienia w finale III Ogólnopolskiego Dyktanda w języku niemieckim „Das Deutsch Diktat”
  • II etap 36. Olimpiady języka niemieckiego w Krakowie: Tomasz Wenta (II g), Maria Rita Foti (II m), Jędrzej Mijas (III c), Żaneta Chodurska (I e), Katarzyna Krzemień (I f), Augustyna Ptak (I f), Maria Borusińska (IIa);
  • Konkurs z języka niemieckiego pod patronatem wydawnictwa Oxford, laureatka I-go stopnia Żaneta Chodurska (I e);

 

Osiągnięcia uczniów grup DSD II

Historia

  • Tymoteusz Rusiecki (IIm) – laureat olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”
  • Inga Zapała (Ip), Kamil Śliwiński (IIIe) – laureaci konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach „Nie jestem obojętny … Pamięci moich rówieśników Hanki i Dawidka”
  • Konkurs „Żołnierze wyklęci”  - II miejsce w mieście
  • Konkurs „Wiedzy o powstaniu styczniowym” – I miejsce w województwie
  • Konkurs „Historyczno literacki. Rzez o powstaniu styczniowym” – I miejsce w województwie.

 

Geografia

  • II miejsce i wyróżnienie - Wojewódzki konkurs dla szkół Ponadgimnazjalnych "Mój pomysł na infrastrukturę w turystyce wiejskiej”.
  • V miejsce - Wojewódzki Konkurs Krajoznawczy o Regionie Świętokrzyskim „Moja  Mała Ojczyzna”

 

Biologia

  • Olimpiada Ekologiczna – finalista  Maciej Polak (II f)
  • do II etapu Olimpiady Biologicznej zostali zakwalifikowani: Jakub Izydorczyk (IIIe), Martyna Rożek (IIe), Katarzyna Kaczor (IIe);


    Chemia

  • XX Konkurs Chemiczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - Dominika Kozubek – laureatka
  • Igor Rakoczy, Maja Michalec, Sebastian Janiec, Marcin Sideł, Dominika Musiał, Anna Baran, Agata Kurek - finaliści;

Fizyka

  • II etap Olimpiady o Diamentowy Indeks: Jędrzej Mijas (IIIc), Sylwia Szymańska (IIm).

Przedsiębiorczość

  • firma CosmoVoucher uzyskała tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2013

Informatyka

  • Konkurs „Serfuję. Szanuję.” zorganizowany w ramach obchodów II Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu. II miejsce w kategorii prezentacja multimedialna: Weronika Mariańczyk (1a) i Weronika Wójcik (1e). Wyróżnienie w kategorii praca literacka: Karolina Sowińska (1p).

 

Biblioteka

  • Międzyszkolny konkurs na plakat " Zareklamuj swoją bibliotekę szkolną" oraz „Zareklamuj czytelnię Muzeum Narodowego w Kielcach" - wyróżnienie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Sara Jeziernicka (IIk), Maria Rita Foti (IIm).

 

Religia

  • Olimpiada Wiedzy Teologicznej – finalistka etapu ogólnopolskiego Karolina Korba (Ig)
  • Konkurs Wiedzy Biblijnej – Katarzyna Gwóźdź zajęła 6 miejsce w Polsce

Sportowe sukcesy w roku szkolnym  2012/ 2013

  • I m-ce Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt
  • I m-ce Drużynowe Zawody w Narciarstwie Zjazdowym Dziewcząt
  • I m-ce Drużynowe Biegi Przełajowe Dziewcząt
  • I m-ce Koszykówka Chłopców
  • II m-ce Drużynowe Zawody Narciarskie Chłopców
  • I m-ce Mała Liga Piłki Ręcznej Chl;opców
  • III m-ce Świętokrzyska Liga Badmintona Dziewcząt
  • V m-ce w Ogólnopolskiej Licealiadzie w Koszykówce Chłopców

MISTRZOSTWA KIELC:

  • I m-ce Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt
  • I m-ce Drużynowe Zawody LA Dziewcząt
  • I m-ce Koszykówka Chłopców
  • I m-ce Piłka Siatkowa Dziewcząt
  • II m-ce Koszykówka Dziewcząt
  • II m-ce Halowa Piłka Nożna Dziewcząt
  • II m-ce Tenis Stołowy Dziewcząt
  • II m-ce Piłka Ręczna Dziewcząt
  • II m-ce Liga Strzelecka Dziewcząt
  • III m-ce Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców
  • III m-ce Piłka Nożna Chłopców
  • III m-ce Piłka Ręczna Chłopców
  • III m-ce Liga Strzelecka Chłopców
  • II i V m-ce Szkolna Liga Szachowa

2011/ 2012

Olimpiady przedmiotowe, konkursy
Język polski
  • XLII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego: finalistka Klaudia Petrus, uczestnicy zawodów okręgowych Anna Brożyna, Karolina Kaniowska;
  • wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Co się komu w duszy gra, co kto w swoich widzi snach…”,: Joanna Zwierzchowska - I miejsce, Angelika Bekier– II miejsce, Maria Zapała;
  • wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „O Zielone Pióro Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego” promującym młodych poetów z województwa świętokrzyskiego, Olga Pierzak (IIi). Wiersze zostały wydane w okolicznościowym tomiku poezji „Pokłosie VIII edycji Konkursu Literackiego: O Zielone Pióro Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego”;
  • XVI  Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny organizowanym w ramach obchodów XX Tygodnia Kultury Języka: III miejsce dla Karolina Klusek (IIa);
  • Turniej Recytatorski „Kochajmy Gałczyńskiego” organizowany przez Ośrodek Kultury „Ziemowit” w ramach obchodów XX Tygodnia Kultury Języka:  wyróżnienie dla Magdaleny Bandury (IIi);
  • Konkurs historyczno-literacki dla uczniów szkół średnich: "Bolesław Prus – w setną rocznicę śmierci pisarza", przeprowadzonego przez Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz Komitet Okręgowy. Konkurs jest częścią ogólnopolskiego i międzynarodowego (uczniowie szkół polskich na Litwie, Łotwie, Ukrainie i Białorusi) programu obchodów setnej rocznicy śmierci Bolesława Prusa: finalistki Irmina Domańska (IIi) i Katarzyna Gruba (IIi);
  • wojewódzki konkurs na pracę literacką (esej) "Trud i siła współczesnej rodziny" pod patronatem Kuratorium Oświaty w Kielcach: laureatka Marta Kuźma (IIi);
  • wojewódzki konkurs literacki poświęcony pamięci Wisławy Szymborskiej, zorganizowany przez Świętokrzyski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach: I miejsce dla Piotr Grudzień (IIa).

    Język angielski

  • Centralny etap XXXVI Olimpiady Języka Angielskiego. Tymoteusz Rusiecki (Im) jako jedyny z całego województwa świętokrzyskiego został jej finalistą;
  • XIX edycja Olimpiady Wiedzy Oxford Plus: laureatem I stopnia Wiktor Woźniak (If) z wynikiem 96/100 pkt., laureatem II stopnia Maciej Polak (Ie) z wynikiem 92/100 pkt., laureatami III stopnia Marta Pałgan (If), Piotr Grudzień (IIa), Tymoteusz Rusiecki (Im), Jędrzej Mijas (IIc) z wynikami 88/ 100 pkt., laureatem IV stopnia została Maria Marcickiewicz (Im) z wynikiem 84/ 100 pkt., laureatami V stopnia zostali Nicole Nowacka (Ip), Adrian Pierzak (Ip), Aleksandra Gromniak (Im), Sylwia Szymańska (Im), Oliwia Kołodziej (IIe) z wynikiem 80/ 100 pkt.
  • XII edycja ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego FOX: Wiktor Woźniak (If) wynik bardzo dobry (118,75 pkt), Joanna Chodun (Ip) wynik bardzo dobry (120 pkt), Mariusz Skowron (Ip) wynik bardzo dobry (113,5 pkt), Sabina Nowakowska (Ip) wynik dobry (107,5 pkt).
  • Ogólnopolski konkurs języka angielskiego „English High Flier 2011” organizowany przez stowarzyszenie JERSZ – ŁOWCY TALENTÓW z Wrocławia. Dyplom laureata konkursu oraz nagrodę rzeczową o wartości 200 zł otrzymali: Wiktor Woźniak-klasa (If)- uzyskał 198 punktów (88, 39%) i tym samym zajął 6 miejsce w kraju, a 1 w województwie świętokrzyskim ; Aleksandra Gromniak – klasa (Im) – uzyskała 190 punktów (84, 82%) i tym samym zajęła 10 miejsce w kraju, a 1 w województwie świętokrzyskim; Jędrzej Mijas (IIc) – uzyskał 189 punktów (84, 38%) i tym samym zajął 13 miejsce w kraju, a 3 w województwie świętokrzyskim. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku (co najmniej 80% możliwych do zdobycia punktów) otrzymali Karolina Kusto (Im) – 186 punktów (83,04%), Maciej Niechciał (If) – 184 punkty (82,14%).

    Język niemiecki

  • etap okręgowy 35. Olimpiady Języka Niemieckiego: Tomasz Wenta;
  • ósme miejsce w kraju na poziomie klas drugich i trzecich  w konkursie Deutschfreund:
  • ogólnopolskie dyktando w języku niemieckim Das Deutsch Diktat:   Szkolny Mistrz Ortografii, I miejsce w etapie regionalnym, 10 miejsce w kraju: Maria Rita Foti.

     

    Biologia

  • Karol Kołomański (IIIg)  laureat  Olimpiady Ekologicznej.

    Chemia

  • Finaliści XIX Konkursu Chemicznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: Damian Barabasz, Anna Cedro, Marcelina Kaleta,  Aleksandra Młynarczyk, Jakub Gugulski;
  • Ogólnopolski Konkurs chemiczny „ALCHEMIK”. Wyróżnienie: Aleksandra Młynarczyk.

    Przedsiębiorczość

  • Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo „Produkcie 2012” - Piotr Grudzień (IIa), Igor Marynowski (IIa), Karolina Chmielarz (IIh) i Kinga Karyś (IIh).
  • II miejsce w ogólnopolskim konkursie na najbardziej aktywną szkołę IV Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji  - wszyscy uczniowie VI LO;
  • Olimpiada Przedsiębiorczości:
        • III etap – Amadeusz Marzec (IIId)
        • II etap – Radosław Wąsik III C, Bartosz Kromer III C, Mateusz Stępień (IIIc);

    III miejsce w województwie w ogólnopolskim konkursie „Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości - Business Center Club” Katarzyna Grądzka (IIh);

    konkurs w języku angielskim „Zarządzam Firmą – Junior Achivement TITAN 2012” –  do VI etapu konkurs krajowego zakwalifikowało się 7 zespołów z klas (IIIb) i (IIId) , do  konkursu europejskiego 1 zespół z klasy IIIb;

    Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – etap regionalny – Radosław Wąsik (IIIc).

    Biblioteka

    Międzyszkolny konkurs na film " Biblioteka szkolna w kadrze" - Laureaci w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: II miejsce za film: " Człowiek bliżej książki, książka bliżej człowieka" Sara Jeziernicka (IIk), Paulina Konieczna (IIk)
    Wyróżnienie: Maksymilian Tokarski kl. (IId), Aleksander Stempniak kl. (IId).


    Informatyka

  • Międzynarodowy konkurs dla szkolnych programistów High School Programming League 2011/2012;
  • 9 miejsce w rankingu generalnym szkół dla drużyny VI LO w składzie: Jacek Ciesielski (1b), Bartłomiej Mika (1p), Magdalena Mius (2a), Adam Jamka (1b), Michał Stefańczyk (3b), Bartosz Wołcerz (1b), Bartosz Szczepanek (2b), Karol Długosz (3b), Marcin Miernik (3b), Sylwia Szymańska (1m).
  • Konkurs „Wyruszamy razem w cyfrowy świat ... Bezpiecznie!” zorganizowany w ramach obchodów I Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu.
  • II miejsce w kategorii praca literacka: Katarzyna Kozieł (1b) i Sylwia Rogula (1b). Wyróżnienie w kategorii prezentacja multimedialna: Klaudia Niebudek (1f) i Agnieszka Jaworska (1f).

    Sportowe sukcesy w roku szkolnym  2011/ 2012

    Mistrzostwa Województwa

        • I m-ce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt;
        • I m-ce w Narciarstwie Zjazdowym Dziewcząt;
        • II m-ce w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt;
        • I m-ce w Małej Lidze Piłki Ręcznej Chłopców;
        • V m-ce w Sztafetowych Begach Przełajowych Chłopców;
        • I m-ce Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt;
        • I m-ce Piłka Nożna Dziewcząt;
        • I m-ce Koszykówka Dziewcząt;
        • I m-ce Koszykówka Chłopców;
        • II m-ce Piłka Siatkowa Chłopców;
        • II m-ce Piłka Nożna Chłopców;
        • III m-ce Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców;
        • III m-ce Piłka Ręczna Dziewcząt;
        • III m-ce Piłka Ręczna Chłopców;
        • III m-ce Szkolna Liga Strzelecka Dziewcząt;
        • III m-ce Tenis Stołowy Dziewcząt;
        • III m-ce Szkolna Liga Szachowa.
        • I m-ce Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt;
        • I m-ce Piłka Nożna Dziewcząt;
        • I m-ce Koszykówka Dziewcząt;
        • I m-ce Koszykówka Chłopców;
        • II m-ce Piłka Siatkowa Chłopców;
        • II m-ce Piłka Nożna Chłopców;
        • III m-ce Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców;
        • III m-ce Piłka Ręczna Dziewcząt;
        • III m-ce Piłka Ręczna Chłopców;
        • III m-ce Szkolna Liga Strzelecka Dziewcząt;
        • III m-ce Tenis Stołowy Dziewcząt;
        • III m-ce Szkolna Liga Szachowa.

     

    Mistrzostwa Kielc

     

     

     

    WCZEŚNIEJSZE  LATA

    Olimpiady przedmiotowe i konkursy

  • Patrycja Łapot - laureatka Olimpiady Wiedzy o Prawie, III miejsce w Polsce;
  • Dominik Wzorek - laureat Olimpiady Wiedzy o Prawie, V miejsce w Polsce;
  • Maciej Kot - finalista XXXIV Olimpiady Historycznej.
  • Paweł Titierin - finalista olimpiady języka rosyjskiego;
  • Paweł Musiał - laureat Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH";
  • Alina Chamerska - wzięła udział w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH";
  • Karolina Kurtek, Monika Szyszka, Karolina Żakowska - wzięły udział w II etapie olimpiady geograficznej.
  • Karol Łakomiec - IV miejsce w finale wojewódzkim konkursu "Projekt Feniks";
  • Joanna Kajdan - 3 miejsce w XIII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym;
  • Dominik Kot - 1 miejsce, Piotr Simlat - 2 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim "Trzeba mi skrzydeł";
  • Magdalena Bera - laureatka XXXII Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego w kategorii "Wywiedzione ze słowa";
  • Kinga Juszczak - 1 miejsce w konkursie zorganizowanym podczas XXV Europejskiego Zlotu Rodzin Szkół Słowackiego w Krzemieńcu w kategorii "Poezja śpiewana";
  • Małgorzata Garbacz - laureatka Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Moje spotkania z twórczością Juliusza Słowackiego";
  • Justyna Kowalska, Patrycja Łapot - zwyciężczynie konkursu "Z Unią Europejską na TY";
  • Paweł Zając - 1 miejsce w województwie w konkursie "Alfik Matematyczny";
  • Weronika Taborska- 3 miejsce w województwie w konkursie "Alfik Matematyczny";
  • Michał Stefańczyk, Damian Skiba, Mateusz Zuchniak - wyróżnienia w kategorii "Junior"; Wojciech Czajkowski, Patryk Chrabąszcz, Przemysław Giemza - wyróżnienia w kategorii "Student 1S"; Piotr Dzwonnik - wyróżnienie w kategorii "Student 2S" konkursu matematycznego "Kangur 2010";
  • Katarzyna Gałęzia - 1miejsce, Radosław Wąsik - 2 miejsce w województwie w kategorii "Junior"; Karolina Skowron - 1 miejsce, Bartosz Meus - 2 miejsce w województwie w kategorii "Student" w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego JERSZ - ŁOWCY TALENTÓW;
  • Michał Bors finalista Olimpiady Przedsiębiorczości;
  • Michalina Prędka laureatka Olimpiady Przedsiębiorczości;
  • Trzech finalistów w konkursie na temat giełdy i prywatyzacji AD REM  organizowany przez Ministra Skarbu Państwa i Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości : Radosław Wąsik II C, Daniel Wiśniewski II C i Adam Gębski III E;
  • I miejsce w konkursie „Rola administracji samorządowej – teraźniejszość i wyzwania przyszłości” zorganizowanego przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Wyższą Szkołę Ekonomii i Prawa  -  klasa II E;
  • I miejsce w województwie w konkursie „Szkolna Internetowa Gra Giełdowa IX” – Jan Wiśniewski III C.
  • Rok 2008/2009 - XVI Konkurs Chemiczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Sylwia Ornowska- laureatka Ewa Nartowska – finalistka Karolina Stańczak – finalistka;
  • Rok 2010/2011- XVIII Konkurs Chemiczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Piotr Korzeniak – laureat;
  • Patrycja Łapot - laureatka Olimpiady Wiedzy o Prawie, III miejsce w Polsce;
  • Dominik Wzorek - laureat Olimpiady Wiedzy o Prawie, V miejsce w Polsce;
  • Maciej Kot - finalista XXXIV Olimpiady Historycznej.

    Sport

  • Mistrzostwo Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych;
  • II miejsce w Mistrzostwach Województwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt;
  • I miejsce w Mistrzostwach Kielc w Piłce Siatkowej Dziewcząt;
  • I miejsce w Małej Lidze Piłki Ręcznej Chłopców;
  • III miejsce w Mistrzostwach Kielc w Piłce Ręcznej Chłopców;
  • I miejsce w Mistrzostwach Kielc w Piłce Koszykowej Dziewcząt;
  • I miejsce w Mistrzostwach Województwa w Piłce Koszykowej Chłopców;
  • I miejsce w Mistrzostwach Kielc w Piłce Koszykowej Chłopców;
  • I miejsce w Mistrzostwach Kielc w Tenisie Stołowym Dziewcząt;
  • IV miejsce w Mistrzostwach Kielc w Piłce Nożnej Dziewcząt.

     

     

Język niemieckiIzabela Pszczoła  - I miejsce w Ogólnopolskim Konkurs Języka Niemieckiego ,,Deutschfreund'' w województwie świętokrzyskimŻaneta Chodurska  - udział w etapie okręgowym Olimpiady Języka Niemieckiego w KrakowieJęzyk francuskiAleksandra Kuroś, Patrycja Mańkus  - I miejsce; Magdalena Skorupska , Izabela Wesołowska  - wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w językach romańskich w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimJęzyk hiszpańskiMagdalena Skorupska  - I miejsce; Aleksandra Kuroś, Patrycja Mańkus, Izabela Wesołowska  - uczestniczki w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w StarachowicachJęzyk rosyjskiWeronika Mariańczyk, Weronika Wójsik  - uczestniczki II etapu Olimpiady Języka RosyjskiegoMatematykaMaciej Siewierki, Adrian Sroka  - laureaci; Milena Lis, Daniel Wieczorek, Karol Wójcik  - finaliści w Świętokrzyskim Matematycznym Maratonie MaturalnymPaweł Salwin  - finalista Olimpiady o ,,diamentowy indeks AGH''Krzysztof Jęczalik, Marek Łukasiewicz  - I miejsce w województwie; Aleksandra Pająk  - IV miejsce w województwie; Margarita Nowakowska ,Krzysztof Sramirski  - V miejsce w województwie; Mateusz Kaczor ,Wiktor Oleś ,Paweł Salwin  - VII miejsce w województwie w konkursie ,,Alfik Matematyczny''Krzysztof Jęczalik  - wynik bardzo dobry; Margarita Nowakowska ,Bartłomiej Latkowski ,Marek Lukasiewicz, Jakub Bysiak - wyróżnienie w konkursie ,,Kangur Matematyczny''Karol Cedro  - finalista konkursu AGH ,,Zobaczyć matematykę''FizykaKrzysztof Jęczalik  – tytuł ,,Kaon'' (II miejsce); Michał Suchorowski, Mateusz Kostka, Rafał Śliwiński  - tytuł ,,taon'' (III miejsce); Filip Grabka, Cezary Ramski, Krzysztof Dziubek  - uczestnicy konkursu ,,Lwiątko''Krzysztof Jęczalik  – III miejsce w Polsce, I w szkole; Mateusz Zapala  – II miejsce, wyróżnienie; Filip Grabka, Dawid Maciejski, Mateusz Kostka, Adrian Banachowicz, Krzysztof Dziubek, Jakub Bysiak, Krzysztof Stamirski, Michał Stuchorowski, Marek Łukasiewicz, Tomasz Słuszniak, Mateusz Kaczor - wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie fizycznym EUREKAEwa Olesińska – 1 miejsce; Karloina Sierar – 2 miejsce; Patrycja Zapała – 3; Krzysztof Matuszewski, Patrycja Parkita – wyróżnienie w kategorii ZDJĘCIE w szkolnym konkursie ,,Uchwycić Światło''Anna Maj – 1 miejsce; Julia Miriam Piwowarska – 2 miejsce, Justyna Sęk – 3 miejsce w kategorii PRACA PLASTYCZNA w szkolnym konkursie ,,Uchwycić Światło''Geografia
Karolina Aksamit – laureatka Olimpiady o ,,diamentowy indeks AGH''Dominika Jaruzelska, Radosław Mróz, Jan Rodak, Michał Rogala, Michał Urbański, Lena Kułagowska – uczestnicy etapu okręgowego Olimpiady GeograficznejPrzedsiębiorczośćKrzysztof Jęczalik  - finalista; Idalia Osuch – udział w trzecim etapie Olimpiady PrzedsiębiorczościKrzysztof Jęczalik, Patryk Pilarski – laureaci zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy EkonomicznejMiniprzedsiębiorstwo „School Staff”  - wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie na najlepszy pomysł na biznesKrzysztof Jęczalik, Idalia Osuch, Patryk Pilarski – udział w II etapie Olimpiady Przedsiębiorczości i ZarządzaniaBiologia
Klaudia Zwierzyńska, Aleksandra Kukulska – II stopień o zasięgu okręgowym  XLIV Olimpiady Biologicznej 2014/2015Wojciech Kasprzyk – finalista okręgowy XXX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Informatyka
Patrycja Piotrowska, Izabela Sabat, Karolina Dutkiewicz, Monika Piwowarczyk, Piotr Kaszuba, Michał Łojek, Katarzyna Szczerba –przygotowanie i realizacja projektu filmu do konkursu ,,Książki naszych marzeń” organizowanego przez MENKarolina Sadowska, Tomasz Słuszniak – III miejsce w konkursie ,,Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2015”

Język angielskiMichał Urbański - finalista; Marek Łukasiewicz ; Radosław Soboń  - uczestnicy etapu okręgowego  39. Olimpiady Języka AngielskiegoAdam Koczowski  - laureat I stopnia z wyróżnieniem; Paula Natanek-laureat I stopnia; Karolina Niziołek, Weronika Górecka, Gabriela Lis- laureaci I stopnia; Wiktoria Kozłowska, Olga Snoch, Małgorzata Pietrala, Aleksandra Gołuchowska, Krzysztof Jęczalik, Maciej Łaszcz- laureaci II stopnia; Katarzyna Kwas, Aleksandra Idzik, Zuzanna Łach, Oliwia Mroczek, Katarzyna Głowacka- laureaci III stopnia; Waldemar Jaszczyk, Natalia Kucy- laureaci IV stopnia; Konrad Długosz, Magdalena Żurawska, Justyna Toporkiewicz, Magdalena Ługowska, Maria Świr, Ewa Szalkowska, Rafał Moskal  Olimpiady Wiedzy Archimedes.plus-Lingua PlusWaldemar Jaszczyk- finalista, Paula Natanek - 2 miejsce w I Miejskim Konkursie Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych w V LO w Kielcach im. ks. Piotra Ściegiennego
Historia i wiedza o społeczeństwie
Michał Majcher - laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o PrawieKatarzyna Gwóźdź – laureatka VIII Olimpiady Tematycznej Losy Żołnierza..Natalia Korbacz – laureatka konkursu Bohater w mojej rodzinieWiktoria Terak – laureatka konkursu na komiks bibliotecznyIzabela Tomaszewska i Kamila Komisarczyk – specjalne wyróżnienie w konkursie Klaps ŚwiętokrzyskiDrużyna szkolna – 2 miejsce w VIII Rajdzie IPN KielceJęzyk polskiMikołaj Ryśkiewicz - laureat; Alicja Rolka, Dawid Powałek - finaliści etapu okręgowego;  Kamila Fatyga, Angelika Kaczmarek, Weronika Banasik, Michał Kraska, Weronika Obara, Kinga Reczka, Izabela Wychowaniec, Sara Terelak - uczestnicy Olimpiady Literatury i Języka PolskiegoGabriela Kurpińska - laureatka (otrzymała indeks na dziennikarstwo); Olga Drecka, Albert Brenat - finaliści I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o MediachPaulina Bożyk, Weronika Tłuścik - laureatki pierwszego miejsca w III Świętokrzyskim Turnieju Językowego 2014/2015Paulina Bożyk - laureatka pierwszego miejsca w konkursie poetyckim na wiersz; Mateusz Gawlik - laureat konkursu na plastyczną interpretację wiersza Kaczmarskiego w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości im. Jacka Kaczmarskiego "Rytmy nieskończoności"Natalia Toborek - laureatka pierwszego miejsca w konkursie artystycznym w ramach XXX ZlotuMikołaj Ryśkiewicz - finalista V Konkursu "Literacki SMS"Mikołaj Ryśkiewicz  - zdobywca III miejsca w V Ogólnopolskim Konkursie im. Bolesława Prusa na felieton "Słowem można wszystko"Daria Domagała - 2. miejsce; Natalia Łuczak - 3. miejsce; Krzysztof Jęczalik, Barbara Gajos, Radosław Soboń, Maria Kowalczyk - wyróżnieni w konkursie na esej "Dorastanie. Czy dotyczy tylko młodych?"Karol Wesołowski - reprezentant szkoły w ogólnopolskim konkursie na esejKarolina Czarnecka, Jakub Maj - reprezentanci szkoły w Konkursie Poezji Wisławy SzymborskiejAnna Boszczyk, Marcin Makuch, Artur Wolski - reprezentanci szkoły w XIX Międzyszkolnym Konkursie OrtograficznymChemiaBlanka Świerczyńska – laureatka; Natalia Ciosek, Krystian Pytel, Piotr Zieliński, Mateusz Śliwka – finaliści w XXII Konkursie Chemicznym dla Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta KielceAleksandra Kukulska - wynik 100%; 70 uczniów klasy IIIe, IIIf, IIIg – reprezentanci szkoły w I Lidze Mistrzów Przedmiotów PrzyrodniczychWychowanie fizyczneMISTROSTWA WOJEWÓDZTWAdrużyna chłopców – I miejsce Świętokrzyska Liga Badmintonadrużyna dziewcząt – II miejsce Świętokrzyska Liga Badmintonadrużyna chłopców – II miejsce Mała Liga Piłki Ręcznejdrużyna dziewcząt – III miejsce piłka siatkowadrużyna dziewcząt – III miejsce tenis stołowydrużyna chłopców – III miejsce tenis stołowydrużyna dziewcząt – VI miejsce sztafetowe biegi przełajowedrużyna dziewcząt – VII miejsce drużynowe biegi przełajoweMISTRZOSTWA KIELCdrużyna dziewcząt – I miejsce piłka siatkowadużyna dziewcząt – I miejsce koszykówkadrużyna dziewcząt – I miejsce piłka nożnadrużyna chłopców – I miejsce piłka ręcznadrużyna chłopców – I miejsce Liga Tenisa Stołowegoreprezentacja szkoły - I miejsce Drużynowa Liga Tenisa drużyna chłopców – II miejsce strzelectwo – karabindrużyna chłopców – II miejsce strzelectwo – pistoletdrużyna dziewcząt – II miejsce tenis stołowydrużyna chłopców – II miejsce tenis stołowydrużyna dziewcząt – III miejsce sztafetowe biegi przełajowedrużyna chłopców – III miejsce piłka nożnadrużyna dziewcząt – III miejsce drużynowe zawody lekkoatletykireprezentacja szkoły – III miejsce pływaniereprezentacja szkoły – III miejsce strzelectwo - pistoletdrużyna dziewcząt – III miejsce strzelectwo – karabindrużyna dziewcząt - VI miejsce Liga Tenisa Stołowego

 

Dodatkowe informacje