W dniach 22 – 29. września 2015 r. uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły gościli u siebie nauczycielki oraz uczniów Kaufmännische Schule Waiblingen. Była to druga część wymiany międzynarodowej Kielce – Waiblingen. W czerwcu 2015 r. uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili szkołę w Waiblingen. Uczniowie opracowali pomysły na polsko – niemieckie firmy, usługi lub produkty, mieli także okazję uczestniczyć w lekcjach m.in. języka angielskiego, języka niemieckiego, historii, fizyki, teorii wiedzy, geografii. Poza tym uczniowie uczestniczyli w szeregu wycieczek. Poza zwiedzaniem Kielc, zorganizowane zostały wycieczki: na Święty Krzyż oraz gry i zabawy terenowe w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej; do  Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz do Krakowa. Była to już czwarta wymiana międzynarodowa ze szkołą w Waiblingen. Organizacją tegorocznej wymiany oraz opieką nad uczniami podjęli się: p. Małgorzata Kułakowska oraz p. Mariusz Kowalczyk.

Wymiana międzynarodowa mogła się odbyć dzięki dofinansowaniu z Deutsch – Polnisches Jugendwerd Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży. 

 

  • 022
  • 026
  • 034

 

W dniach 11 – 18 czerwca 2015 r. młodzież naszego liceum odwiedziła szkołę partnerską Kaufmännische Schule w Waiblingen w Niemczech. Tematem tegorocznego projektu jest równowaga między pracą a czasem wolnym. Uczniowie polscy współpracując z partnerami, przygotowali prezentację na temat rynku pracy w regionie Rems-Murr-Kreis i typowych zajęć czasu wolnego. W trakcie lekcji w szkole młodzież planowała wspólne przedsięwzięcia międzynarodowe: królowały pomysły związane z turystyką, komunikacją i produkcją produktów spożywczych. Kilka z nich to firma cateringowa  „smaTSCHnego”, sieć komórkowa „Eagle phones” czy współpraca pod hasłem „Make food not war”.

Projekt został dofinansowany z funduszu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

  • Niemcy15 018
  • Niemcy15 050
  • Niemcy15 063

Dodatkowe informacje