W marcu 2017 roku uczniowie klasy 1b zdecydowali się powtórzyć projekt realizowany przez słowakowe koło biologiczne pierwszej „G” z 2012 roku. Celem matematyków stało się ponowne przeprowadzenie anonimowych ankiet z sześcioma identycznymi pytaniami o GMO oraz porównanie wyników. Uczniowie dodali jedno pytanie, aby nieco urozmaicić ankietę.

Po analizie wyników zauważyliśmy, iż uczniowie naszej szkoły posiadają większą wiedzę na temat żywności modyfikowanej genetycznie. Co więcej młodzież jest bardziej przekonana  do upraw roślin GMO w porównaniu do uczniów z lat ubiegłych.

Dodatkowe pytanie dotyczyło państwa o największym areale plantacji roślin GMO. Z najnowszego raportu Międzynarodowego Instytutu Propagowania Upraw Biotechnologicznych (ISAAA) wynika, że w 10 krajach świata uprawy genetycznie modyfikowane przekraczają milion hektarów. Rekordzistą są Stany Zjednoczone z 69 milionami hektarów upraw, na drugim miejscu uplasowała się Brazylia (30,3 mln ha upraw), a na trzecim - Argentyna (23,7 mln h.

Zobacz wyniki ankiety.

Dodatkowe informacje