W pierwszych tygodniach stycznia tego roku uczniowie klasy I g na kółku biologicznym opracowali projekt, którego głównym celem było przeprowadzenie ankiety wśród uczniów naszej szkoły, dzięki której byłoby możliwe uzyskanie informacji o tym, co ich koledzy sądzą o GMO.

Anonimowa ankieta zawierała 6 pytań. Do badań uczniowie zdecydowali się wziąć pod uwagę klasy pierwsze i drugie. Coraz szersze zastosowanie inżynierii genetycznej, biotechnologii, czy biologii molekularnej budzi kontrowersje. Aż dwie trzecie Polaków nie kupiłoby produktów genetycznie zmodyfikowanych, nawet gdyby były dużo tańsze od tradycyjnej żywności. Polacy nie chcą też, by takie rośliny były u nas uprawiane. A co na ten temat sądzą uczniowie klas I i II naszego liceum? Zobaczcie sami jakie są wyniki przeprowadzonych przez nas ankiet.

 

gmo_1

 

gmo_2

 

gmo_3

 

gmo_4

 

gmo_5

 

gmo_6

Dodatkowe informacje