28 listopada czterech uczniów naszej szkoły wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych (Katarzyna Adamska, Katarzyna Hadała, Katarzyna Głowacka i Jakub Khier – klasa 1M) wzięło udział w Konkursie Tłumaczeniowym ,,Juvenes Translatores” organizowanym pod patronatem Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej. Konkurs ten przeprowadzono równocześnie w innych szkołach na terenie Unii Europejskiej. Uczniowie mieli za zadanie przetłumaczyć tekst dotyczący wymiany partnerskiej pomiędzy dwoma miastami z języka angielskiego na język polski, a ich tłumaczenia zostaną ocenione przez zespół składający się z zawodowych tłumaczy i korektorów pracujących w DG ds. Tłumaczeń Pisemnych. Po dokonaniu oceny jury, któremu będzie przewodniczył dyrektor generalny DG ds. Tłumaczeń Pisemnych, wybierze najlepsze tłumaczenie z każdego państwa członkowskiego. Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone na początku lutego 2014 r.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów!


 

Dodatkowe informacje