W dniach 15-26.07.2010 dziesięcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w międzynarodowym obozie młodzieżowym w Salzgitter w Niemczech.

Do udziału w tym projekcie zostali zaproszeni przedstawiciele 10 państw w wieku 16-20 lat, w tym uczniowie VI LO jako jedyni z Polski.

Uczniom naszej szkoły przypadł zaszczyt reprezentowania naszego miasta podczas warsztatów poświęconych zagadnieniom przestępczości i rasizmu oraz promocji naszego miasta w części artystycznej. W grupie zaproszonych osób znaleźli się również uczniowie utalentowani muzycznie. Występ naszego zespołu Aquila znalazł się nawet w programie międzynarodowego festiwalu muzycznego. Prezentując  się wielokrotnie  podczas trwania obozu, wzbogacił letnią ofertę kulturalną miasta Salzgitter.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji naszych wrażeń z udziału w tej międzynarodowej imprezie.

INTERNATIONALES JUGENDCAMP IN DEUTSCHLAND

 

W dniach 15-26.07.2010 dziesięcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w międzynarodowym obozie młodzieżowym w Salzgitter w Niemczech.

Do udziału w tym projekcie zostali zaproszeni przedstawiciele 10 państw w wieku 16-20 lat, w tym uczniowie VI LO jako jedyni z Polski.

Uczniom naszej szkoły przypadł zaszczyt reprezentowania naszego miasta podczas warsztatów poświęconych zagadnieniom przestępczości i rasizmu oraz promocji naszego miasta w części artystycznej. W grupie zaproszonych osób znaleźli się również uczniowie utalentowani muzycznie. Występ naszego zespołu Aquila znalazł się nawet w programie międzynarodowego festiwalu muzycznego. Prezentując  się wielokrotnie  podczas trwania obozu, wzbogacił letnią ofertę kulturalną miasta Salzgitter.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji naszych wrażeń z udziału w tej międzynarodowej imprezie.

Dodatkowe informacje