tytul

Urodziliśmy się w 1997 roku i od razu zabraliśmy się do pracy. Żeby się nauczyć, jak pomóc komuś, kto uległ wypadkowi albo zachorował. Dosyć wcześnie dowiedzieliśmy się, że w innych szkołach też się uczą takich rzeczy i w dodatku organizują zawody, kto lepiej to potrafi. No to i my spróbowaliśmy.  Okazało się, że zajęliśmy II miejsce w rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK – lepsi byli tylko koledzy z I LO im. S. Żeromskiego.

1

Nasza drużyna w akcji podczas Mistrzostw 2009 r. – eliminacje okręgowe w Kielcach

 

Przez kilka lat usiłowaliśmy wyprzedzić kolegów z Żeromskiego. W tym czasie braliśmy udział w wielu pokazach dla mieszkańców Kielc i uczniów naszej szkoły. Było nas coraz więcej. Wspólnie z Grupą Ratownictwa  PCK braliśmy udział w zabezpieczeniu sanitarnym różnych imprez miejskich i wojewódzkich. A przede wszystkim coraz lepiej mieliśmy opanowane standardy pierwszej pomocy. I szykowaliśmy się do kolejnego starcia z Żeromszczakami. Udało się pokonać ich w 2003 roku o od tego czasu już nie oddaliśmy palmy pierwszeństwa w Kielcach.

2

Rok 2006 – kolejny skład drużyny podczas pokazu pierwszej pomocy. Od lewej: Karol Kasiński, Marcin Pawelec, Michał Warianek i Marcin Mączka.

W 2005 roku eliminacje okręgowe rozgrywane były w Sandomierzu. I tam uśmiechnęło się do nas szczęście. Wygraliśmy, pokonując doskonały zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zapoczątkowało to naszą późniejszą rywalizację, bowiem kilkakrotnie spotykaliśmy się z drużyną ostrowiecką podczas eliminacji okręgowych – ze zmiennym szczęściem. Ale na tym polegają mistrzostwa. W efekcie sandomierskiego zwycięstwa pojechaliśmy na eliminacje centralne do Bielska Białej.

3

Ponownie wygrywamy w eliminacjach okręgowych w 2008 roku. Tym razem jedziemy do Sławy k/Zielonej Góry. Nastroje mamy niezłe po doświadczeniach sprzed 3 lat. Może tym razem będzie lepiej?

4

W drodze do Sławy, chociaż nie do sławy… Na zdjęciu brakuje Michała Skuzy (fotografuje), a od lewej stoją: Agata Kogut, Natalia Sieczkowska , Tomek Nawrot, Michał Grudziński i Kamil Bilnicki.

5

Wśród innych drużyn – przed wyjściem na trasę zawodów.

Niestety, efekt był znacznie poniżej naszych oczekiwań. Trzeba się jeszcze dużo uczyć i ćwiczyć, ćwiczyć… Jednak wiemy, że jeszcze przyjdzie nasz czas.

Kolejna szansa przychodzi w 2010 r. Ponownie eliminacje okręgowe w Sandomierzu. Wygrana! I znowu wyjazd do Bielska Białej. Jak zawsze busem użyczonym przez Prezydenta Kielc.

6

To ta drużyna. Tutaj jeszcze podczas eliminacji rejonowych: od lewej stoją: A. Wawrzeńczyk, A. Łukasik, K. Paduszyński, A. Krężałek, G. Halaba, J. Grzelak, A. Knap, E. Wilk (podstawowy skład w czerwonych kurtkach)

7

Podczas udzielania pomocy poszkodowanemu w wypadku komunikacyjnym.

8

Bielsko Biała – przed Urzędem Miasta na odprawie przed rozpoczęciem zawodów.

Trochę nam się skomplikowało. Z powodów rodzinnych nie mogła pojechać do Bielska Joasia Grzelak. Zastąpiła ją Edyta Wilk, która tuż przed wyjazdem lekko zachorowała. Zachorowała również najmłodsza w naszej grupie – Ola Wawrzeńczyk. Ale nie zrezygnowała z wyjazdu.

9

Drużyna w działaniu na różnych stacjach pozoracyjnych. Jeszcze nie wiedzieliśmy, co nas czeka.

10

A to już ogłoszenie wyników. Coś się dzieje. Kapitan zespołu chwyta się za głowę.

11

Jest coraz lepiej. Na twarzach zawodników maluje się pełne niedowierzania szczęście.

12

No i już wiadomo. Zajęliśmy czwarte miejsce w Polsce. Jak dotychczas najwyższa lokata drużyny z województwa świętokrzyskiego. Na pierwszym planie sędzia główny.

13

Równie miły moment. Wręczenie upominków.

W ciągu tych 13 lat przez szeregi drużyny przewinęło się mnóstwo fajnych ludzi. Dzisiaj już pracują albo jeszcze studiują. Czasami jeszcze zaglądają do nas: Marcin Mączka, Michał Skuza, Arek Szproch. Dawno nie widzieliśmy, bo pewnie są daleko:  Karolina Miśta, Ania Łukomska (pierwsza szefowa drużyny, która studiowała na Akademii w Kielcach, a teraz jest nie wiadomo gdzie), Ania Rustarz, Karol Kasiński, Michał Warianek, Marcin Pawelec, Agata Kogut, Natalia Sieczkowska i Michał Grudziński. Niektórzy są blisko i zdarza się, że pomagają nam w ćwiczeniach, jak choćby: Gosia Dudała (już zamężna), Tomek Nawrot, Kamil Bilnicki, Kuba Grudziński – wszystkim dziękujemy. Nie zapominamy też o dzisiejszych już absolwentach, tegorocznych maturzystach, którzy przez dwa ostatnie lata współtworzyli nasz sukces: Justyna Poznańska, Kasia Kosiela, Kamila Syska, Bartek Kusiak i wielu innych.

Inne zdjęcia

 


 

Pokaz pierwszej pomocy w naszej szkole – dzień promocji zdrowia – 2007 r.

14

 

 

15

Opracowano w 2010 roku

 


 

Dodatkowe informacje