karolina

Ś.P. KAROLINA MIŚTA

1987 - 2012

         W katastrofie kolejowej pod Szczekocinami 3 marca zginęła Karolina Miśta – absolwentka naszego liceum (matura 2006 r.), wieloletnia członkini naszej Szkolnej Drużyny Sanitarnej, którą kierowała w latach 2004-2006 współtworząc ówczesne i późniejsze sukcesy drużyny.
         Była wówczas ciekawą świata , ale i próbującą go zmieniać dziewczyną. Wrażliwość na los drugiego człowieka i wewnętrzna potrzeba niesienia pomocy bliźniemu przywiodły Ją w szeregi Szkolnej Drużyny Sanitarnej, gdzie wśród ludzi o podobnej wrażliwości szybko zdobyła autorytet, a u mnie – opiekuna drużyny – szacunek i zaufanie.
          Różnymi grupami i szkolnymi organizacjami kierowali rozmaici ludzie. Wielu z nich odnosiło sukcesy, ale nie byli lubiani, czasami dochodziło do tarć i konfliktów. Karolina była po prostu inna. Mówiła koleżankom i kolegom, co trzeba zrobić i oni to po prostu robili. Jakby mieli wewnętrzne przekonanie, że tak jest dobrze, że tak trzeba.
          Na studia wybrała Kraków, gdzie w ubiegłym roku ukończyła naukę dyplomem na Uniwersytecie Rolniczym, na którym w czasie studiów zaangażowana była w działalność grupy ratownictwa PCK, podobnie jak wcześniej w Kielcach. Była młoda i energiczna. Jechała pociągiem relacji Warszawa – Kraków. Jechała na spotkanie z losem.
Żegnaj, Karolino! Świat będzie na pewno smutniejszy bez Ciebie.

Janusz Drygała

Dodatkowe informacje